Netflix Türkiye abonelik ücretleri zamlandı! Bu haber pek çok kullanıcıyı üzecek…

Abone Ol 

Dünya genelinde milyonlarca abonesi bulunan popüler çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix, Türkiye’deki üyelik ücretlerine zam yaptı. 3 farklı üyelik modelinin yer aldığı platformda abonelik ücretleri yüzde 40 oranında arttı. Bu haber, pek çok kullanıcıyı üzecek gibi gözüküyor.

Netflix Türkiye’den yapılan resmi açıklamada şöyle:

“Günümüzde keyifli vakit geçirmek için her zamankinden daha fazla seçenek olduğunu biliyoruz. Bu nedenle üyelerimize sunduğumuz deneyimi daha da geliştirmek için aralıksız çalışıyoruz. Ancak geniş bir yelpazede en kaliteli içerikleri sunmaya ve Kulüp, Pera Palas’ta Gece Yarısı, Stranger Things gibi benzersiz yapımlara yatırım yapmaya devam edebilmek için Türkiye’deki ücretlerimizi güncellememiz gerekiyor. Her zaman olduğu gibi zengin içerik kütüphanemize eksiksiz erişim sağlayan üç üyelik seçeneği arasından bütçenize uygun bir plan seçebilirsiniz”

Yeni fiyat listesiyle birlikte Netflix’in ortalama fiyat artışı 11 TL ile 23 TL bandında demek mümkün.

Temel Plan olarak adlandırılan paket 26,99 TL’den 37,99 TL’ye yükseldi. 40,99 TL olarak listelenen iki ekranlı Standart Plan 57,99 TL’ye, 4 ekran ve UHD seçenekli Özel Plan 54,99 TL’den 77,99 TL’ye yükseldi…

Yeni fiyat şu şekilde…

Netflix’in açıklamasına göre yeni üye olacak kişiler için yeni liste geçerli olacak. Mevcut abonelerin tümü için ise zamlı liste aşamalı olarak sunulacak.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu