Egzersiz sonrası enerjiniz için yapmanız gerekenler

Prof. Dr. Neriman İnanç, vücudun egzersiz sonrası su ve enerji ihtiyacının karşılanmasında, yüzde 100 meyve sularından da yararlanmayı öneriyor.

Günde 2 bardak süt içerek fazla kiloları önleyin

Ramazan sonrası gelen Bayram tatili ile alınan kiloların sağlıklı bir şekilde verilebilmesi ve açlık hissinin giderilmesi için günde 2 bardak süt içilmesi öneriliyor.

Sahurda süt içerek tok kalın

Sağlıklı bir oruç için mutlaka sahura kalkılması gerektiğini belirten Neriman İnanç, sahurda tok tutan, kan şekerini çok hızlı değiştirmeyecek besinlerin tercih edilmesini önerdi.

Yeterince süt tüketmiyoruz

Yeterince süt tüketmiyoruz

Süt, çocukluktan yaşlılık dönemine kadar hayatımızın her döneminde, saç ve tırnak gelişiminden kalp ve kemik sağlığına kadar her alanda yaşamsal önem taşıyor.

Süt içerek yüksek tansiyonu kontrol altına alın

Süt içerek yüksek tansiyonu kontrol altına alın

Kalp ve damar sağlığını olumsuz etkileyen yüksek tansiyon riskine karşı uzmanlar süt içilmesini öneriyor.

Bir bardak portakal suyu sana yeter

Uzmanlar hastalıktan korunmak ve vücut direncini artırmak için içeriğinde bol miktarda C vitamini bulunan portakal suyunun içilmesini öneriyor.

Nar suyu bünye için en güçlü antioksidan

Nar suyu, hastalıklarla savaşan mükemmel bir savaşçı...

Günde 2 bardak süt = Sağlıklı çocuklar

B2, B6, B12 ve A vitaminlerinin büyüme ve gelişim için çok önemli olduğunu vurgulayan uzmanlar çocukların günde en az iki bardak süt içmesi gerektiğini belirtti.

Süt için diyabet riskini azaltın

Sütün sağlıklı beslenmedeki önemini her fırsatta vurgulayan uzmanlar, süt içmenin diyabet riskini azalttığını belirtiyor.

Meyve suyu kansızlığın çaresi

Demir eksikliğinin en doğal çaresi meyve suyu...