Natalie Portman'ın Oscar makyajı

Güzel oyuncu Oscar Ödülü'ne layık görüldüğü gecede sade makyajına rağmen göz kamaştırdı...

Sizde Natalie Portman gibi sade ama güzel olmak istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit...

- Makyaj yapmaya başlamadan önce cildinizin temiz olmasına özen gösterin.

AÇIK TONLARDA FONDÖTEN

- Makyajınıza ten renginizle uyumlu tonda bir fondötenle başlayabilirsiniz. Natalie gibi doğal görünmek istiyorsanız mümkün olduğunca açık bir renk seçin.

- Pudranızı daha koyu bir ton seçerek fondöteninizin rengini dengeleyebilirsiniz.

GÖZ MAKYAJI KAHVE TONLARI

- Makyajın ikinci adımı gözler... Açık kahve veya açık turuncu tonlarda bir far kullanabilirsiniz. Eğer gece çıkıyorsanız farınızı simli seçebilirsiniz.

- Farı göz şeklinize uygun olarak uyguladıktan sonra eyeliner ile gözlerinizi belirginleştirebilirsiniz. Sadece gözün üstüne çekilen eyeliner gözü olduğundan büyük gösterir.

- Gözleri büyük göstermenin bir diğer yolu da kirpik kıvırıcısı kullanmaktan geçer. Ancak unutmayın! Kirpik kıvırıcısını kirpiklerinize hiç birşey sürmeden önce kullanmalısınız. Aksi takdirde kirpikleriniz kırılabilir.

DOLGUN KİRPİKLER

- Kirpik kıvırıcısı ile kirpiklerinize şekil verdikten sonra daha hacimli görünmeleri için kirpik dolgunlaştırıcı jel maskaralardan kullanabilirsiniz. Bunlar maskara ile birlikte uygulandığında takma kirpiği aratmayan bir görünüm sağlıyor.

- Farınızla uyumlu, açık ama yüzünüze renk verecek bir allık seçin. Elmacık kemiklerinin üzerine uygulayarak yüzünüzün daha ince görünmesini sağlayabilirsiniz.

- Far ve allık seçiminde simli tonları tercih ettiyseniz makyajınızı mat bir rujla tamamlayabilirsiniz.

Gözde Ünel/Marie Claire

Yorumlar

YORUM YAZ