Timur Selçuk'un vefatı sanat dünyasını yasa boğdu

Usta sanatçı Timur Selçuk'un vefat haberi sevenlerini yasa boğdu. Ünlü isimler acılarını sosyal medya hesaplarından dile getirdi.

Ünlü müzisyen Eddie Van Halen hayatını kaybetti

Bir süredir kanserle mücadele eden gitar virtüözü Eddie Van Halen, 65 yaşında hayata veda etti.

Berlinli müzisyen Petra Nachtmanova ile 'Saz' belgeselini konuştuk

Saz çalan az sayıdaki Batı Avrupalı müzisyenlerden biri olan Berlinli müzisyen Petra Nachtmanova ile Berlin'den başlayıp, Horasan'a kadar uzanan yol belgeseli 'Saz' ve hayata dair harika bir sohbet gerçekleştirdik.

Altın Koza Film Festivali’nin 2020 jürileri açıklandı

Altın Koza Film Festivali’nin 2020 jürileri açıklandı

14 – 20 Eylül tarihleri arasında koronavirüs önlemlerine uygun bir şekilde gerçekleştirilecek olan 27. Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali'nin, Uzun Metraj Film Yarışması jüri üyeleri açıklandı.

İstanbul'un sosyal mesafeli ilk festivali: Chill-Out Festival

İstanbul'un sosyal mesafeli ilk festivali: Chill-Out Festival

%100 Music sunumuyla 15. yılında 5 Eylül’de başlayan Chill-Out Festival, bu sene sosyal mesafe kurallarına uyumlu olarak Garden Fiesta’da gerçekleşecek.

İstanbul Caz Festivali Eylül'de başlıyor

2-14 Eylül arasında gerçekleştirilecek İstanbul Caz Festivali’nde birçok sanatçı hem İstanbul’un en sevilen açık hava mekanlarında hem de çevrimiçi platformunda müzik severlerle buluşacak.

Rihanna Kardashian’ın evini kiraladı

İngiltere'nin en zengin kadın müzisyeni unvanını alan Rihanna, yılda sadece iki ay kalmak için 415 bin dolara ev kiraladı.

Tuna Kiremitçi: Yaşam mottosu işte budur

“Ben Okurum”un her bölümünde özenle seçtiği konuklarıyla farklı bir kitaba odaklanan Deniz Yüce Başarır, bu kez Tuna Kiremitçi ile hayatının romanı olarak tanımladığı Günlerin Köpüğü’nü masaya yatırıyor.

Derya Uluğ şehitlerimiz için şarkı yazdı

Ünlü şarkıcı Derya Uluğ ile Asil Gök, İdlib'de meydana gelen saldırı sonrası şehit olan askerlerimiz için şarkı yazdıkları şarkıyı, "Elden bir şey gelmiyor biz de acımızı yazarak paylaşabiliyoruz" notuyla paylaştı.

Clara Schumann’ın 200. doğum yılına özel enstalasyon

19. yüzyılın değerli piyanist ve bestecisi Clara Schumann’ın 200. doğum yıldönümü CRR’de çok özel bir konser enstalasyonuyla kutlanıyor.