Mutluluğun 5 basit kuralı

İşte mutlu olmak için kendinizde yapabileceğiniz basit değişiklikler.

Mutluluk üzerinde çok konuşulan , yakalanması zor olduğu düşünülen bir duygudur. Oysa insanın mutlu olabilmesi için aslında büyük şeylere gerek yok. Sadece zihnini temizlemeye ihtiyacı var. İşte mutlu olmak için kendinizde yapabileceğiniz basit değişiklikler.

Kendinizden şüphe etmeyin

Kendinizle ilgili yapıcı eleştirilere devam etmenizde sorun yok, hatta bu gelişmenize yarar. Ancak, bir şeyleri başarma konusunda sürekli kendinizden şüphe ederseniz, özgüveniniz yerle bir olur. Zaten kısa süre sonra, tek başınıza aldığınız kararlara güvenerek hareket edememeye başlarsınız.

Yanlış insanla birlikte olduğunuzu itiraf edin

Size çok ters huy ve davranışlarını görseniz de, hoşunuza giden birkaç özelliği nedeniyle 'harika bir insan' kategorisinden ayırmaya kıyamadığınız partneriniz sizin için doğru kişi değil. Hatta farkında olmadan, sizin mutluluğunuzu ve özgüveninizi de çalıyor. Kararı verecek olan kişi sizsiniz. Yalnız kalmak istemediğiniz için mutsuz ve orta halli bir hayata devam etmeyi mi, yoksa cesur olup doğru insanı bulmayı mı seçeceksiniz?

Geçmişe bağlı kalmayın

Hayat böyle bir şey, herkesin başına onlarca ilginç veya kötü durum gelebiliyor. Sizin de gelmiş olabilir. Yine de aşk acıları, hayal kırıklıkları, başarısızlıklar ve geçmişte sizi utandıran bütün durumlar mazide. Şimdi yapmanız gereken tek şey, bunların size ne öğrettiğini iyi kavramak ve o bilgiyle yola devam etmek.

Başkalarının hakkınızda ne düşündüğü ve söylediğine odaklanmayı bırakın

Dünyanın en harika insanı bile olsanız, sorarlar: 'Kime göre, neye göre?' Davranış ve kararlarınızla herkesi memnun etmeniz olasılık dışı bir durum. Bu yüzden, atacağınız adımları sadece kendi hislerinize göre atmalısınız. Eğer bir şeyi yapmak sizi mutlu edecekse, başkaları yüzünden geri adım atmayı bırakın.

Endişelenmekten vazgeçin

Yaptığınız mesleğe bayılmıyor, ya da hayatınızın aşkını henüz bulmamış olabilirsiniz. Hayatta bu durumlar için kesin bir program yok. Ayrıca, siz panik yapınca istediğiniz zaten olmuyor ki? Mutlu olmanız gereken zamanlarda endişeye devam ettiğinizden, kendi ellerinizle mutluluğunuza set çekiyorsunuz. Olmamış şeyler için endişelenmekten vazgeçmezseniz, gözünüzün önündeki harika şeyleri de kaçırabilirsiniz. Bizden söylemesi.

Yorumlar

YORUM YAZ