Mutlu olmak için kaçınmanız gereken davranışlar!

Mutlu olmak denilince genel olarak ne yapmamız gerektiğine odaklıyız. Peki ama nelerden kaçınmanız gerektiğini daha önce hiç düşündünüz mü? Düşünmediyseniz buyurun haberin detaylarına...

Abone Ol 

Kendinizi kıyaslamayı bırakın

Mutlu olmanın sırrı başkalarıyla kendinizi kıyaslamayı bırakmaktan geçiyor. Yol sizin yolunuz. Başkasının nasıl geçtiği değil sizin nasıl geçtiğiniz önemli. Odağınız kendinizde olsun. O, bu, şu ne yapmış izlemeyi bırakın ve bütün enerjiyi kendinize verin.

Kıyas yapmanın dayanılmaz hafifliği - Formsanté

Başkası ne der diye düşünmeyin

Pek çoğumuz aklına gelen fikirleri ”acaba beğenirler mi?” düşüncesiyle uygulamaya geçirmeye cesaret edemiyor.  Bu düşüncenin size her anlamda zararı büyük. Birincisi, sizi ileriye taşıyabilme ihtimali olan fikri çöpe atmış oluyorsunuz. İkincisi ise biricik olan hayatınızdaki kararları kendinizin değil başkasının almasına izin veriyorsunuz. Hayat sizin hayatınız ve bir tane var. Bu yüzden attığınız her adımı kararlılıkla ve kendiniz olarak atmalısınız.

Sevmediğiniz Biriyle Aynı İşte Çalışmanın Yolları | Yeni İş Fikirleri

Sabırsız olmayın

Tez canlılık insanı geren, sürekli strese sokan bir huy. Hayatınızda her şeyi her an elde edemeyebilirsiniz. Sabır gösterin.

Sabırsızlık: Ustalık ve başarıya giden yoldaki engel

Başlamak için vade koymayın

Çoğumuz koyduğumuz hedefleri uygulamak için ileri tarihlere atıyoruz ancak bu bizim eyleme geçme hevesimizi zedeliyor. Bir şeylere başlamak için hafta başının gelmesini beklemeyin. Mümkünse hemen harekete geçin.

Zaman Yönetimi Planlaması - EDX Eğitim Dünyası

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu