Mona Lisa’ya pastalı saldırı tişört oldu

Önceki günlerde, Louvre Müzesi'Nde Mona Lisa resmine düzenlenen pastalı saldırı, Japon tarafından tişört haline getirildi. 60 dolara satacakları tişört için bir çok ön sipariş aldıklarını belirtti.

Abone Ol 

Tokyo merkezli Fxxking Rabbits şirketi, önceki gün Paris’teki Louvre Müzesi’nde Mona Lisa tablosuna yapılan pastalı saldırının üzerinden 24 saat geçmeden, olayı yansıtan bir tişört hazırladı.

Önceki gün tekerlekli sandalyedeki yaşlı bir kadın kılığına girmiş kimliği belirsiz bir adam, Leonardo da Vinci’nin dünyaca ünlü eserine pasta fırlatmıştı. Neyse ki resim, kurşun geçirmez camla korunduğu için hiçbir zarar görmedi. Saldırıyı yapan kişi “Dünyayı düşünün. Dünyayı yok eden insanlar var. Bunu düşünün. Bütün sanatçılar dünyayı düşünsün. Bu yüzden bunu yaptım. Gezegeni düşünün” diye bağırırken güvenlik tarafından dışarı çıkarılmıştı.

Mona Lisa'ya pastalı saldırı – Haber Neferi

Fxxking Rabbits’in hazırladığı ve ‘Dünyayı Koru’ adı verilen tişörtün ön tarafında ‘A Piece of Cake’ yazısının basıldığı bir cep bulunuyor. Arkasında ise Mona Lisa’nın pasta kremasıyla bulanmış görüntüsü yer alıyor. #FR2 web sitesinde tişört için “Modern toplumu yansıtan bir fotoğraf tişörtü” deyip ekliyor: “Mona Lisa’ya pasta atmak dünyayı korumuyor, ancak ön sipariş almaya başladık bile.”

7.700 JPY (yaklaşık 60 USD) fiyatla satılan tişört, #FR2 web sitesinde ön siparişe açıldı.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu