Moda haftaları koronavirüse takıldı

Koronavirüs salgını büyümeye devam ederken bir iptal kararı da moda haftalarından geldi. Londra ve Paris Erkek Moda Haftaları ile Couture Moda Haftası iptal edilirken, Milano Erkek Moda Haftası ertelendi.

Koronavirüs tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Salgın, moda dünyasını da derinden sarstı.

Moda haftaları iptal edildi

Fransız modasının yönetimi Fédération de la Haute Couture et de la Mode, 23-28 Haziran tarihlerinde gerçekleşmesi beklenen Paris Erkek Moda Haftası ile 5-9 Temmuz tarihlerinde yapılması planlanan Paris Haute Couture Moda Haftası'nı resmen iptal ettiğini duyurdu.

Ayrıca Londra Erkek Moda Haftası'nın da iptal edildiği duyuruldu. Haziran'da gerçekleşmesi planlanan defileler için İngiliz Moda Konseyi sanal bir alternatif yol geliştirmek için çalışıyor.

Öte yandan İtalyan modasını denetleyen Nazionale della Moda ise 19-23 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek erkek moda haftasını erteledi. Milano Erkek Moda Haftası'nın Milano Moda Haftası ile birlikte Eylül ayında yapılacağı belirtildi.

Tüm şovlar durduruldu

Bununla birlikte CFDA resmi NYFW: Resort 2021 sunum programları iptal etmeye karar verdi. Karar, mevcut küresel duruma, perakendeciler ve bunların satın alımlara olan etkisi üzerindeki süregelen belirsizliğe ve tasarımcıların şu anda koleksiyon üretmedeki zorluklarına dayanıyor.

Chanel ve Dior da dahil olmak üzere birçok büyük moda markası, son zamanlarda koronavirüs salgını nedeniyle cruise şovu planlarını durdurdu.

Yorumlar

YORUM YAZ