Mini etek sözleri olay olan Öykü Çelik'ten yeni açıklama

“Ben Karadenizliyim. Mini etek giymiş kızla benim kültürüm aynı mı?” sözleriyle tepkilerin odağı olan oyuncu Öykü Çelik, yaptığı yeni açıklamada "Yanlış anlaşıldım" dedi.

YouTube'da yayınlanan "Sanane Cihanna” programına konuk olan oyuncu Öykü Çelik, dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Pandemi sürecinde yapılan tedbir uyarılarına rağmen katıldığı ev partileriyle gündeme gelen Çelik, parti parti gezen biri olmadığını belirterek "Beş kişi linç ettiyse yirmi kişi 'Beni neden çağırmadın?' dedi" şeklinde konuştu.

Karadeniz kızı olduğunu vurgulayan oyuncu, "Ben Trabzon Lisesi mezunuyum ve Karadenizliyim. Mini etek giymiş kızla benim kültürüm aynı olur mu? Ben diz altında etekle büyümüş kızım. Saçımı örgüden başka bir şey yapmadım. Bu yaştan sonra kültürümü mü reddedeyim?” sözleriyle Twitter'da gündem oldu.

İşte gelen yorumlardan bazıları:

- "Kadının en büyük düşmanı yine kadındır. Etek boyu ile kültür kıyaslamak nedir?"

- "Kadına şiddet haberlerinin bu denli yoğun olduğu bir dönemde, bu şekilde hemcinslerini aşağılamak yanlış."

- "Kültürü etek boyuna bağlayacak kadar kültürsüz olmanız da ayrı bir ironi sayın Öykü Çelik!"

"Yanlış anlaşıldım"

Gelen tepkilerin ardından sosyal medya hesabından açıklama yapan Çelik, sözleriyle aslında kendisini eleştirdiğini ve yanlış anlaşıldığını söyledi.

İşte Öykü Çelik'in açıklaması:

"Açıklamalarım toplum tarafından yanlış anlaşılıp çeşitli mecralarda farklı yerlere çekilmiştir. Eğer sözlerimin sadece çok küçük bir kısmına odaklanmayıp, röportajda hangi soru karşısında bu ifadeleri kullandığımı göz önünde bulundursaydınız böyle acımasız yorumlar yapmazdınız. Hiçbir zaman negatif durumdan beslenip kimseyi incitmedim. Sadece kadının kadına yaptığı şiddete değil, insanın insana her türlü şiddetin karşısında oldum ve kınadım. Röportajda aslında kendimi eleştirdim. Olumsuz olarak değerlendirdiğim kendimdi. Tamamen yanlış anlaşıldım. Küfür ve argo barındıran yorumlarını yaparken lütfen benim de bir kadın olduğumu unutmayın. Yanlış anlaşılmaktan üzüntü duyduğumu belirtiyor ve en kısa zamanda da sözlerime benim açımdan bakabilmenizi diliyorum."

Yorumlar

YORUM YAZ