Mimar ve tasarımcılar bu sene evlerine neler alıyor

Dekorasyon dünyasının 7 başarılı kadınının evlerine aldığı, sizlere ilham olabilecek eşya önerileri...

Onlar başarılı iç mekan projelerine ve özgün mobilya tasarımlarına imza atan dekorasyon arenasının 7 başarılı kadını. Stil sahibi seçimleri ve estetik yaklaşımlarıyla girdikleri mekanı yeniden yaratırken özgün tasarımlar kurgulayan 7 ismin bu sene evlerine almayı arzuladıkları parçalar kim bilir belki size de ilham verir...

Banu Çoruh

"Özellikle almak istediğim bir tasarım yok ancak bu aralar evimde Türk heykeltraşların eserlerine yer vermek istiyorum. En son, çok sevdiğim bir sanatçı olan Günnur Özsoy'a bahçede konumlandırmak üzere bir heykel siparişi verdim.”

Ayşe Y. Demir

"Bu sene evime bir tasarımdan ziyade çok beğenerek takip ettiğim Bubi Hayon'un bir eserini almak istiyorum. Malzemeleri kullanışı ve kendini ifade ediş biçimiyle farklı bir algı yaratan eserlerinin, girdiği mekanlara ayrı bir kimlik kattığını düşünüyorum.”

Şebnem Buhara

"Oldukça klasik bir parça ama Antonio Citterio tasarımı Grand Repos lounge chair almayı düşünüyorum. Bir müşterimize seçmiştik, eve öyle yakıştı ki kendime de almaya karar verdim.”

Jale Kulin

"Fransız tasarımcı Mathieu Lehanneur imzalı Spring Lamp in Bliss çok beğendiğim bir ürün, bu sene bir tane edinmek isterim.”

Özlem Yalım

"Teras için bir şeyler almayı planlıyorum. Patricia Urquiola'nın Emu markası için tasarladığı Re-Trouvé sandalye olabilir.”

Aylin G. Sözer

"Cini&Nils markasının "Passepartout Terra" isimli lambaderini çok beğeniyorum. Çok zarif ve net çizgilere sahip, onun parlak pirinç modelini alabilirim.”

İlkay Ala

"Design by Us markasını çok severek takip ediyorum. Özellikle aydınlatma ürünlerini projelerimde de sıklıkla kullanıyorum. Vintage Giant abajuru bu yıl evimize almak istediğim tasarımlarından…”

(Bu yazı ilk önce oggusto.com'da yayınlanmıştır.)

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ