Milyonfest Arsuz’a İlçe Hıfzıssıhhadan iptal kararı

Abone Ol 

Hatay’ın Arsuz Gözcüler Plajı’nda, Athena, Teoman, Selda Bağcan, Pinhani, Ceza, Adamlar, Manga, Halil Sezai, Flört, Pamela, Sena Şener’in sahne alacağı festivalde Milyon Yapım’ın ayrıca, sahne alan her sanatçı adına 100’er fidan bağışlayacağı Milyonfest Arsuz dün başladı. Pandemi dolayısıyla kademeli normalleşme sürecinde İçişleri Bakanlığı tarafından belirlenen tedbirlerin de uygulanacağı festivalde, temizlik, maske ve mesafe kurallarına da uyulması için gerekli önlemler alındı.

Milyonfest Arsuz’a İlçe Hıfzıssıhhadan iptal kararı #1

İleri tarihlerde gerçekleşecek

İlki muhteşem geçen, izleyenler ve şehir esnafının memnun kaldığı Milyonfest’in bu yıl 5-8 Ağustos tarihleri arasında 4 gün sürecek ikinci organizasyonun konserler serisinin dünkü ilk gecesinde Pinhani, Adamlar, Pamela sahne aldı. Arsuz ilçe Umumi Hıfzıssıhha Kumlu 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. ve 72.inci maddelerine istinaden 05.08.2021 Perşembe günü Kaymakam Musa Sarı başkanlığında olağanüstü toplandı. İlçede ve ülke genelinde Covid-19 pozitif vaka oranlarındaki artış, meydana gelen ve halen devam eden orman yangınları, bu yangınlarla mücadelede şehitlerin olması göz önüne alınarak 5-6-7-8 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılacak milyonfest ileri bir tarihe ertelenmesine oy birliğiyle karar verildiği bildirildi. 

Arsuz İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararla ileri bir tarihte yapılmak üzere iptal edilmesi Milyonfest organizasyonuna soğuk duş etkisi yarattı. 6 Ağustos Bugün; Teoman, Ceza, Sena Şener. 7 Ağustos Cumartesi: Athena, Manga, Eypio.8 Ağustos Pazar: Selda Bağcan ve Halil Sezai sahne alacaktı.

Bu arada Milyonfest organizasyonunun iptal kararının durdurulması için ilgililer ile Hatay Valiliği arasında görüşmeler yapılacağı da edinilen bilgiler arasında yer alıyor.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu