Mevsim geçişlerinde saç sorunlarını önlemek için tavsiyeler!

Mevsim geçişlerinde hepimizin sorunları arasında saç problemleri var. Kepeklenme, kızarıklık ve saç dökülmeleri gibi problemler canınızı daha fazla sıkmasın diye size güzel önerilerle geldim.

Abone Ol 

Şampuan seçimi önemli

Bebeklerde Şampuan Seçimi Nasıl Yapılmalı? - Güncel Oku

Eğer bu dönemde siz de kepeklenme problemi yaşıyorsanız tedaviye doğru şampuan seçimiyle başlamalısınız. Kepeklenme problemini çözmek için mutlaka kepek karşıtı şampuanlar kullanmalısınız. Çinko pirition, selenyum sülfit, ketokonazol, katran, salisilik asit içeren şampuanların kullanımı kepeğe karşı fayda sağlar. İçeriklerine bakarak bu tarz şampuanları tercih edin.

Zeytinyağı ve mineraller

Saça Zeytinyağı Sürmek Faydalı mı?4 Farklı Mucizevi Faydası!

Kepeklenme için bir başka çözüm ise zeytin yağı ve mineraller. Kafa derinize bu yağlardan birini sürün. Bir kaç dakika bekledikten sonra saçınızı yıkayın. Bu yöntemle saç deriniz yumuşayacak ardından taradığınızda ise saçınızdaki kepeklenmeler ve pullanmalardan arınacaksınız.

Sabun kullanmak

Süresi dolmuş sabun kullanılması mümkün mü: güvenli mi, tavsiye edilir mi?

Yüz ve kafa derinizi yumuşak bir sabunla düzenli olarak yıkamak seboreik dermatite karşı etkili bir yöntem. Ancak unutmamak gerekir ki sabun kullanmak cildi kurutacağı için ardından nemlendirme işlemi uygulamalısınız.

Bazı saç ürünlerine ara verin

Saç Spreyi, Jöle ya da Köpük… Sizin İçin İdeal Ürün Hangisi? - Halalles Blog

Saç spreyleri, jöleler ve saç şekillendirici kremler saç probleminiz geçene kadar ara vermeniz gereken ürünler arasında.

Baharatlı gıdalardan uzak durun

Gıda Teknolojisi, Baharatlar, Çeşni Maddeleri, Gıda Katkıları Standartları

Saç sağlığınız açısından baharatlı gıdalardan uzak durmanızda fayda var. Bu gıdalar seboreik dermatiti yani saç problemlerinden oluşan kaşıntıyı arttırabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu