Metabolizmanızı hızlandıracak 3 yüksek proteinli atıştırmalık

Kas kütlesini arttırmaya, enerji seviyesini sabit tutmaya ve metabolizmanızı hızlandırmaya yardımcı olacak bir atıştırmalığa mı ihtiyacınız var? Öyleyse, diyetinize yüksek proteinli atıştırmalıklar eklemenin zamanı geldi.

Vücudumuzun sorunsuz çalışması için yeterli proteine ihtiyacı vardır. Proteinlerin metabolizmayı hızlandırma yeteneği, onu hem öğünlere hem de atıştırmalıklara dahil etmeye değer bir besin ögesi yapar. Protein vücudunuzu sindirim sırasında karbonhidrattan daha fazla kalori kullanmaya zorlamakla kalmaz, aynı zamanda kas yapmanıza ve korumanıza yardımcı olur ve vücudunuzun fazladan yağ depolamasını önler.

Protein alımını üç ana öğünle sınırlamanıza gerek yok. Yemekler arasında ara öğünlerde, antrenman sonrası bir desteğe ihtiyaç duyduğunuzda veya ailenize sağlıklı ve lezzetli bir akşam yemeğinde, bu sağlıklı, doğal yüksek proteinli atıştırmalıkları tüketebilirsiniz.

Yaban mersinli yoğurt

Hiç hazırlık gerektirmeyen protein atıştırmalıklarını seviyorum ve bu onlardan biri. Bal, yoğurt, yaban mersini ve bademleri birleştirin ve dondurun. Sıcak günlerde size mükemmel bir atıştırmalık olacaklar. Badem ve yoğurt sayesinde protein alımınızı da arttırır.

Sebze soslu probiyotik

Kefir, proteinli atıştırmalıkların adeta yıldızı. Sebzeleri karıştırın ve sos haline getirin. Kefirle karıştırın ve istediğiniz zaman tüketin. İsteğe göre içine avokado ve bal da ekleyebilirsiniz.

Donmuş yoğurt barları

Donmuş yoğurt barları, sıcak havalarda, enerji artırıcı bir atıştırmalık için mükemmel bir seçenektir. Yoğurt metabolizmanızı güçlendirirken, içine ekleyeceğiniz bal, bir miktar tatlılık verir. Üstüne kızılcık ya da kuru üzüm ekleyebilirsiniz. Bu meyveleri sevmiyorsanız, bunlar yerine sevdiğiniz kurutulmuş meyveleri ekleyebilirsiniz.

Dyt. Serkan Sıtkı Şahin

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ