Hareketsizlik metabolik sendroma sebep oluyor

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Dr. Erdal Kan, metabolik sendromun en önemli nedeninin obezite olduğuna dikkat çekti.

Bilinçsiz antibiyotik kullanımının neden olduğu 5 sağlık sorunu

Koronavirüs salgını hız kesmeden devam ederken, havaların soğumasıyla birlikte mevsimsel grip ve nezle gibi viral hastalıklar da kapıyı çalmaya başladı ve pek çok kişi antibiyotiğe sarılarak fayda yerine daha fazla zarar görebiliyor.

Kahve, karaciğer sağlığını koruyor

1 Ekim Dünya Kahve Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Onur Yaprak, kahvenin karaciğerdeki sertleşmeyi düzelttiğini, siroz ve kanser gelişim riskinin azalttığını söyledi.

Göbek yağının 5 tehlikesi

Göbek yağının 5 tehlikesi

Vücuttaki aşırı yağ nerede olursa olsun tehlikelidir ancak özellikle göbek bölgesinde biriken yağ, diyabetten demansa kadar birçok hastalık riskini artırıyor...

Obezitenin yol açtığı hastalıklar

Obezitenin yol açtığı hastalıklar

Aşırı şişmanlık; metabolik sendromu artırıyor, metabolik sendrom kalp ve damar sağlığını bozuyor, felç riskini üç kat artırıyor.

Uzun yaşamın sırrı: Yürüyüş

Kardiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Burak Pamukçu, düzenli yapılan yürüyüşün sağlığımız üzerindeki faydalarını anlattı, önemli bilgiler verdi.

Uyku apnesinin belirtileri

Uyku bozukluklarının en önemli sebebi olan uyku apnesi nasıl belirti verir? İşte cevabı...

Bel çevresindeki yağlar hastalık habercisi

Uz. Dr. Gökhan Yazıcıoğlu, karın bölgesinde oluşan fazla miktarda yağlanma ile kendini gösteren “metabolik sendrom” hastalığını anlattı.