Diocaesarea Antik Kenti'ndeki 'Roma Yolu' açıldı

Mersin'in Silifke ilçesine bağlı Uzuncaburç Mahallesi'ndeki Diocaesarea Antik Kenti'ndeki Roma yolu temizlenerek, antik kenti gezmek isteyenler için alternatif bir gezi parkuru haline getirildi.

Asırlık hamamda taşlar sanat eserine dönüştürülüyor

Mersin'in Akdeniz ilçesinde kültür ve sanat evine dönüştürülen tarihi Hadra Hamamı'nda açılan heykel kursunda, kadınların ellerinde şekillenen taşlara kabartma tekniğiyle kentin eski evleri işleniyor.

'Ümmiye teyze' küresel ısınmaya dikkat çekecek

Mersin'de kurduğu Arslanköy Kadınlar Tiyatro Topluluğu ile köylü kadınların sesini dünyaya duyurmayı başaran 62 yaşındaki Ümmiye Koçak, ekibiyle sahnelemeye hazırlandığı yeni oyunda küresel ısınmanın yaratacağı sorunlara vurgu yapacak.

Akbank Caz Festivali Başlıyor

Akbank Caz Festivali Başlıyor

Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden biri olan Akbank Caz Festivali, sürpriz isimler ve yepyeni içerikleriyle 28. kez caz severlerle buluşuyor.

Özgecan'ın babasının bestesi gözyaşlarına boğdu

Özgecan'ın babasının bestesi gözyaşlarına boğdu

TV 8'de yayınlanan O Ses Türkiye'de Ebru Gündeş, Özgecan Arslan anısına yazılan şarkıyı seslendirdi.

Asırlık nineden doğal beslenme tüyoları

Mersin'in Mut ilçesinde yaşayan 108 yaşındaki Hatice Canatan, bir asrı aşkın yaşına rağmen sağlıklı görüntüsüyle dikkat çekiyor.

Özgecan Aslan'ın davası yarın görülecek

Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesiyle ilgili tutuklu bulunan 3 sanık, yarın ikinci kez hakim karşısına çıkacak.

Tantuni

Özel olarak hazırlanan ortası çukur ve sac tavalarda yapılan tantuniyi acı biber turşusuyla yemek bir gelenektir.