Merkür Terazi burcuna geriliyor

Merkür, bugün itibarıyla tekrar Terazi burcuna gerileyerek geçiyor olacak. Peki, bu süreçte yazılı ve sözlü iletişimde bizleri neler bekliyor? Astrolog Ceylin Çelebi, Merkür'ün Terazi burcuna gerilemesinin etkilerini Kadın ve Kadın takipçileri için değerlendirdi.

Merkür 5 Eylül'de Terazi burcuna geçmiş ve 27 Eylül tarihine kadar da orada seyahat etmişti. 27 Eylül tarihinden beri Akrep burcunda ilerleyen ve daha sonra retro hareket eden Merkür şimdi 28 Ekim tarihinde tekrar Terazi burcuna gerileyerek geçiyor olacak. Bu süreçte yazılı ve sözlü iletişimde bizleri neler bekliyor, gelin tekrar hatırlayalım.

Nazik davranmaya özen göstereceğiz

Uyumlu ve adil olmak isteyeceğiz. Konulara objektif yaklaşacağız. Bu nedenle özellikle de doğum haritasında Merkür'ü İkizler, Kova veya Terazi burcunda olanlarınız varsa bu süreçte herkes sizin nezdinizde sorunlarını değerlendirme ihtiyacında olabilir veya siz öyle bir görev üstlenebilirsiniz.

Konuları adil ve tarafsız bir şekilde değerlendireceksiniz, hiç şüpheniz olmasın. Ancak bu sefer Merkür retro hareketinde olacağı için bu süreçte geçmişten gelen konularda önümüze çıkabilir. İletişim şeklimiz zarif ve kibar olacak. Çatışma istemeyeceğiz bu nedenle de gerçek düşüncelerimizi saklama eğiliminde olabiliriz. Terazi bir hava grubu olması nedeniyle daha çok yüzeysel konular ön planda olacak. Merkür iletişim gezegeni olduğundan Terazi'de olduğunda iletişim kurmamız ve anlaşmamız daha kolay olacaktır. Karşımızdaki kişiyle olan ilişkilerimizde nazik davranmaya özen göstereceğiz. Fikirlerimizi dile getirirken dikkatli davranabiliriz hatta karşımızdaki kişilerle aramızın bozulmaması için bazı durumlarda fikirlerimizi dile getirmekten kaçınabiliriz. Orta yolu bulmak isteyeceğiz. Olaylara karşı tarafsız kalma eğiliminde olacağız.

Eski sevgili geri dönebilir

Merkür'ü Terazi burcunda olanlar iyi bir arabulucu olurlar. Bizler de bu dönemde ilişkilerinde sorun yaşayan insanlar arasında arabuluculuk yapabiliriz. Hatta bunlar geçmişten gelen ve tekrar su yüzüne çıkmış konular olabilir. Adalet isteğimiz çok baskın olacak. Bu dönemde toplumsal anlamda da adalet söylemleri yükselebilir ve bu konularda adımlar atılabilir. Terazi bir hava grubu olduğu için bu süreçte zihnimiz oldukça rasyonel çalışacaktır. Entelektüel konulara ilgimiz artabilir. Sezonun da açılmasıyla kültürel etkinliklere katılmak, tiyatrolara gitmek isteyebiliriz.

Terazi, aynı zamanda bir ilişki burcu olması nedeniyle fikirlerimizi paylaşmak ve birlikte akıl yürütmek isteyeceğiz. Hatta bu dönemde önemli ortaklıklar da kurabiliriz, evlilik kararları alabiliriz. Bu kişi eski bir sevgili olabilir. Geri dönme, barış teklifinde bulunmalar meydana gelebilir. Evliliğinde ya da ilişkisinde bir süredir problem yaşayanlar bu dönem uzlaşma yoluna gidebilir. Hatta uzun zamandır konuşmadığımız arkadaşlarımız, akrabalarımız varsa onlar tekrar iletişime geçmek, barışmak isteyeceğiz. Çünkü Terazi burcunun yönetici gezegeni olan Venüs aşk ve ilişkiler gezegenidir. Venüs'te bugün Merkür ile birlikte Terazi burcuna geçecek. Aşk ve ilişkilere vurgu da artacak haliyle. Ancak terazi denge arayan bir burçtur ve gölge yönüyle de dengesizdir. Bu nedenle Merkür buradayken müthiş kararsız ve dengesiz bir tutum sergilememiz olasıdır. Bir öyle bir böyle derken karşımızdakini çılgına çevirebiliriz. Ayrıca karşımızdakinin hoşuna gitmek amacıyla gerçeği yansıtmayan övgülerde bulunabiliriz. Bunlar da Merkür Terazi'nin gölge tarafları olarak karşımıza çıkacaktır.

Astrolog Ceylin Çelebi

Instagram: astrolifeceylin

YouTube

[email protected]

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ