Menopoz döneminde sağlıklı beslenme tüyoları

Uzman Diyetisyen Elif Melek Avcı Dursun, menapoz döneminde beslenin nasıl olmasıyla ilgili önemli bilgiler verdi.

Kadınlarda en yaygın görülen jinekolojik sorunlar

Kadınlarda en sık 4 jinekolojik problemin yaşandığını ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Demir Yüzer, vajinal akıntı, adet düzensizliği, cinsel fonksiyon bozukluğu ve pelvik ağrılar hakkında bilgi verdi.

Cinsel isteksizlik ve nedenleri

Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney, dünyada her 5 kişiden 1’inde görülen cinsel isteksizlik hakkında konuştu.

Maden suyu tüketmek için 5 önemli sebep

Maden suyu tüketmek için 5 önemli sebep

Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Buket Yavuz Koçoğlu, mineral kaynağı maden suyu tüketimi hakkında bilinmeyenleri anlattı.

Menopoz belirtileri ne kadar sürer

Menopoz belirtileri ne kadar sürer

Yaş ilerlemesinin normal ve doğal bir parçası olan menopozun belirtilerini, vücutta yaptığı değişiklikleri ve yaşanılan belirtilerin ne kadar süreceğini sizin için derledik...

Aşırı terlemenin nedenleri ve tedavisi

Birçok kişinin sosyal hayatını etkileyen aşırı terlemenin nedenlerini ve tedavi yöntemlerini Dermatoloji Uzmanı Dr. Seda Erdoğan anlattı.

Rahim ağzı kanserinde kaçırmamanız gereken ilk işaret

Dünya çapında kadınlar arasında en sık görülen dördüncü kanser türü olan rahim ağzı kanserinin ilk belirtilerini bilmek, erken teşhis ve tedavi için oldukça önemli...

Kadınları ve erkekleri farklı etkileyen 8 hastalık

Kadınlar ve erkekler benzer semptomlara sahip aynı hastalıklara sahip olsalar da, bazı hastalıklar farklı şekilde etkileyebiliyor...

Menopoz sonrası kanama neden olur

Menopoz sonrası meydana gelen kanamalar konusunda uyarıda bulunan Dr. Mesut Polat, bu kanamaların rahim kanserinin habercisi olabileceğini söyledi.

Ağlama krizi menopoz belirtisi olabilir

Ağlama krizlerinin menopoz belirtisi olabileceğini belirten Dr. Rukiye Gönüllü, kişiye özel tedavilerle menopoz döneminin daha konforlu geçirilebileceğini söyledi.