Meleklerin Renkleri, bir aşkın hikayesi

Rus ressam Nelly Akchurina’nın İstanbul’da açtığı ilk kişisel sergisi Meleklerin Renkleri, 20 Mart 2020 tarihine kadar gezilebilecek.

Rus ressam Nelly Akchurina'nun 10. kişisel sergisi "Meleklerin Renkleri (Colours of Angels)”, Bereketzadeli Sanat Galerisi'nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

"Hayal bile edemezdim"

Yurt dışında açtığı bu ilk sergi için çok heyecanlı olduğunu belirten ressam, Türk sanatseverlerden gelen olumlu tepkilerin kendisine cesaret verdiğini dile getirdi ve sözlerine şöyle devam etti: "Türk kültürünü, müziğini, hem geleneksel hem çağdaş edebiyatını her zaman sevdim. Geçen yıl "Hâl-Beden-Zihin” temasıyla düzenlenen sergiye ve ilkbaharda Kapadokya'da düzenlenen Geleneksel El Sanatları sempozyumuna katıldım. Bu iki seyahat Türk temalı bir seri çizmek için ilham kaynağı oldu.”

İstanbul'un hayatında ayrı bir yeri olduğunu söyleyen Akchurina, "Bir gün Türkiye'nin kalbi İstanbul'da sergim olacağını hayal bile edemezdim. Tabii ki, bütün bunlar ressam Aygül Okutan sayesinden oldu. Sergiyi açmam için cesaret verdi ve küratörlüğünü yaptı” ifadelerini kullandı.

"Beş yıl sonra gerçekleştirdik"

Kürator Aygül Okutan, "Nelly, ruhunu ve kalbini sanata veren bir ressam. Tarzıyla kendini öne çıkarmayı başardı. 2014'te hayal ettiği bu sergiyi beş yıl sonra gerçekleştirdiğimiz için mutluyum.” şeklinde konuştu.

Nelly Akchurina'nun "Meleklerin Renkleri” adlı sergisi 20 Mart 2020 tarihine kadar Bereketzadeli Sanat Galerisi'nde ziyaret edilebilecek.

Yorumlar

YORUM YAZ