Mehmet Öz zayıflama ilaçları konusunda fikrini değiştirdi

Ünlü kalp cerrahı Mehmet Öz, zayıflama haplarıyla ilgili olarak "Lütfen artık bu ürünleri kullanmayın" dedi.

ABD'de yaşayan ünlü Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz, bir davet üzerine geldiği İstanbul'da, zayıflama hapları ve bitkisel ürünlerden uzak durulması gerektiğini söyledi.

"Araştırmalar sahteymiş"

Prof. Öz, "Bu ilaçlar uzun vadeli faydalı değil. Yapılan araştırmaların içinde sahtekârlık varmış. Önerim lütfen, artık o ürünleri kullanmayın. Bunları destekleyen kelimeleri birkaç kez programımda kullandım, keşke o kelimeleri geri alabilsem" diyerek çark etti.

"Bitkisel ürünlerden uzak duralım"

Diyet ve sağlıklı beslenme için tavsiye ettiği ve tartışmalara yol açan "yeşil kahve çekirdeği” ile ilgili Prof. Öz, zayıflama ilaçlarından uzak durulması gerektiğini belirterek, "Zayıflama ürünlerinden ve bitkisel ürünlerden uzak duralım, dengeli ve sağlıklı beslenelim" dedi.

ABD'li komisyon Öz'ü suçlu bulmuştu

ABD'deki Federal Ticaret Komisyonu, Öz'ün diyet tedavisi için önerdiği ilaçların işe yaramadığı yönünde karar vererek, üretici firmanın tüketicilere toplamda 9 milyon dolar ödemesine karar vermişti.

Batmanlı genç kız komaya girdi

Son olarak, geçen günlerde Batman'da bir internet sitesi aracılığıyla zayıflattığı iddiasıyla satılan ilacı alan 16 yaşındaki R. D. isimli genç kızın yoğun bakıma girmesinin ardından, bu konu yeniden gündeme gelmişti.

Yorumlar

aley 22-07-2015 16:23:50

kilo naasıl alacagum uşagum

YORUM YAZ