Maskeye okaliptüs, defne ve kekik yağı damlatın

Instagram'da bir canlı yayına katılan Dr. Ender Saraç, koronavirüsle mücadelede maske kullanımının hayatımızın bir parçası olması gerektiğini belirterek, "Okaliptüs, defne ve kekik yağı maskenin koruyucu etkisini artırır, virüse karşı korunmayı da artıracaktır" dedi.

Ünlü oyuncu Ceyda Düvenci'nin Instagram üzerinden canlı yayında sorularını yanıtlayan Dr. Ender Saraç, koronavirüs ile mücadelede normalleşme sürecinde dikkat edilmesi gerekenlere dikkat çekti. Saraç, "42 yıllık aktif ihtisas dönemimde yaklaşık 200 bin hasta gördüm ve böylesi bir hastalık, virüs görmedim. Bu dönem her ne kadar seyrini azaltsa da tedbiri elden bırakmamamız gerekiyor. Birçok uzman salgının 3 yıl daha sürebileceği yönünde uyarıyor” ifadelerini kullandı.

Okaliptüs, defne ve kekik yağı damlatın

Uzun vadede kimyasal maddeler ya da ağır metaller içeren ürünlerden kaçınılması gerekiğini söyleyen Saraç, "Okaliptüs, defne ve kekik yağı maskenin koruyucu etkisini artırır, virüse karşı korunmayı da artıracaktır. Virüsün duvarı yağdan oluştuğu için özellikle kekik yağı onu kırmak için çok etkili. Sirke en doğal temizleyicilerden birisi. Limon da hem temizlik hem de bağışıklık sistemini güçlendirmeye bire bir” dedi.

Yorumlar

YORUM YAZ