Makyajsız hayatın size kattıkları

Makyaj yapmak bakımlı bir kadının vazgeçilmezleri arasında. Peki makyaj yapmamak hayatınıza ne gibi değişiklikler katar hiç düşündünüz mü?

Makyaj yapmamanın daha fazla sabah uykusundan cildin yıpranmamasına kadar pek çok avantajı var.

İşte makyaj yapmayı bırakmanın hayatınıza katacağı değerler...

- Makyaj yaparken fondöten ya da kapatıcı kullanıyorsanız cildinize dokunmanın verdiği rahatsızlığı bilirsiniz. Makyaj yapmadığınızda yüzünüze her dokunduğunuzda tedirgin olmazsınız.

- Kozmetik ürünlere ayırmanız gereken bütçeniz olmaz. Bu da maddi olarak rahatlamanıza neden olur.

- Sabah kalktığınızda kendinize ayıracak daha çok vaktiniz olur. Makyaj yapmaya ayıracağınız zamanı güzel bir kahvaltıya ayırabilirsiniz.

- Makyaj yapmadığınız süre içinde cildiniz nefes alır. Bu zamanlarda cildinize ve size iyi gelecek yöntemleri araştırıp doğal hayatı keşfedebilirsiniz.

- Ruj sürmediğiniz için ikide bir aynaya bakmıyor ve düzeltmeye ihtiyaç duymuyorsunuz. Bu da yine bir zaman tasarrufu.

- Makyaj ürünlerine ayrılan yerden de tasarruf etmiş oluyorsunuz. Evinizdeki dolapların içini sürekli düzenlemek zorunda kalmıyorsunuz.

- Makyaj yapmadığınız için cildiniz sürekli nefes alır bir haldedir. Bu da daha canlı bir cilt rengi demek…

- Makyaj çantanızı yanınızda taşımak zorunda kalmıyorsunuz. Küçük bir çanta bile sizi idare edebiliyor.

- Göz makyajını temizlenemeden uyumanın zararları saymakla bitmiyor. Makyaj yapmayan biri için göz makyajını temizlemek diye bir şey konu söz konusu bile değil. Sadece cilt temizliği yapıp uyumak yeterli!

- Kirpiklerin dökülmemesi en büyük avantajlardan birisi…

- Makyaj varken yüzüme bir tül çekilmiş gibi hissediyorum sözü birçok şeyi açıklıyor aslında. Makyajsızken kendinizi daha şeffaf hissedersiniz.

- Makyaj yapmadığın için kendini kötü hissetmiyorsunuz. Çünkü makyajsız halinizle de güzel olduğunuzun farkına varıyorsunuz.

- Makyaj yapmayan birinin cildiyle makyaj yapan birinin cildi arasındaki farkları siz gözlemleyin…

Emin olun farkı göreceksiniz…

Yorumlar

rohat 01-10-2018 05:36:39

güzel

ayşegül asda 20-11-2014 16:01:28

minyon tipli ve yaşını göstermiyorsan makyaj yapmak zorundasın. makyajla yaşın büyük gözükür ayrıca makyajsız olunca çocuk gibi gözükür. yaşını gösterenler makyajla olduğundan daha büyük gözükür.bunu da kendimden biliyorum.

birisi 19-11-2014 15:13:00

Hollandada sunucu vardir, hic makyaj kullanmaz.. ve yuzu gayet sade ve guzeldir.. tam bir ornek kadini. Boyali kadinlar guzel gurunur ama temizlendikten sonra kacacak delik ararsiniz ;)

YORUM YAZ