Makyajla yüz germe nasıl yapılır?

Son zamanlarda yüz germe oldukça popüler bir hale geldi. Peki bunun operasyon geçirmeden basit bir yöntemi var mı? Cevabımız ''Evet'' Hadi hemen öğrenelim...

Abone Ol 

Yeni trend alarmı

Güzellik standartları her geçen gün değişiyor. Son dönemlerde ise gergin yüz hatları oldukça popüler bir hale geldi. Bunun için çeşitli bantlarla göz kenarlarından yüz gerdirilirken alternatif olarak başka yöntemlerde tercih edilebiliyor. Özellikle ünlülerin tercih ettiği yüz germe trendi ilgi çekmeye devam ederken bakalım operasyona gerek kalmadan makyajla bu işi nasıl halledebiliriz.

Son yıllarda güzellik standartları iyice yükseldi, gergin yüzler ön plana çıkmaya başladı.

Kapatıcıyı şakaklara sürün

Normalde fondöteni göz altına üçgen çizip yanaklara doğru indirerek sürüyoruz. Bu şekilde sürdüğümüzde yüz hatlarımız daha büyük gözüküyor. İşte tam da bu yüzden yüzünüzü gergin gösterecek fondöten sürme hilesi var. Nasıl mı? Fondöteni yanaklarınıza doğru değil, az miktarda kullanarak şakaklarınıza doğru dağıtın. İşte bu kadar basit!

Kapatıcıyı şakaklara doğru sürmek son dönemin en popüler makyaj hilesi.

Doğru bronzer kullanımı

Bronzer, kontür ya da allık gibi ürünler kullanıyorsanız bunları da mutlaka kaş bitiş hizasında sürmelisiniz.

Bronzer, allık ve kontür ürünü kullanıyorsanız, onları da daha yukarıdan, kaş bitişi hizasından sürmelisiniz. Kaşlar yukarı

Gergin bir yüz hattı için olmazsa olmaz unsur kaşlar! Kaşlarınızı mutlaka yukarı doğru şekillendirmelisiniz. Kaş kuyruğunuz eğer düşükse, kalemle çok uzatmamanız gerekmekte. Aksi takdirde daha düşük gözükebilir. Kaşınızın kavis kısmını biraz yukarıdan çizmelisiniz. Kaş altınıza ise aydınlatıcı sürmeyi unutmayın.

Düşük kaşları yukarı kaldırmak zor. Kaş kuyruğunu kazıtıp kalemle çizenler olsa da, bu da doğru bir yöntem değil.

Eyeliner

Eyelinerınızın ince ya da kalın olması fark etmez. Önemli olan mutlaka yukarıya doğru çekmelisiniz.

Eyeliner ya ince ya da inceden kalına ve elbette kuyruğu yukarıya doğru olacak şekilde çekilmeli.

Bu adımları tamamladığınız taktirde ”Face Lift” etkisi bir görünüm elde edeceksiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu