Makyajınızı temizlerken cildinizi besleyin

Doğal yollarla hem makyajınızın temizlensin hem cildiniz beslensin.

Abone Ol 

Kadınların vazgeçilmezi makyaj doğru temizlenmediğinde cilde zarar verebilir. Makyajın doğru temizliği cilt sağlığı için oldukça önemlidir. Makyajınızı temizlemediğiniz ya da ertelediğinizde gözenekleriniz kapandığı ve cildiniz nefes almadığı için sivilce oluşumuna neden olur ve gözenek oluşumuna da sebep olabilir. Peki hem doğal yollardan cildinizi temizlemek hem de cildinizi beslemek, canlılık katmak ister misiniz? Doğal yağlarla bu oldukça kolay!

Zeytinyağı

Birkaç damla zeytinyağı ile yüzünüze masaj yapın ve makyaj temizle pamuğunuzu ılık suyla ıslatarak yüzünüzü fazla yağdan arındırın. Zeytinyağı cildinizi yatıştıracak, temizleyecek ve nemlendirecektir. Böylece yumuşacık bir cilde kavuşabilirsiniz.

Badem Yağı

Badem yağı yağlı ciltlere uygulanırken birkaç damla zeytinyağı ile karıştırıldığında yağlanmanın etkisini azaltır. Genelde yağlı ciltler bu yöntemle kullanmayı tercih edebilirler. Ayrıca badem yağı kaş ve kirpikleri güçlendirmek ve gürleştirmek için kullanılabilir.

Aloe Vera Yağı

Yanık, kesik, kuruluk, vücuttaki birçok rahatsızlığa iyi gelen aloe vera işte burada da karşımıza çıkıyor. Aloe vera ile makyajınızı kolayca temizleyebilirsiniz. Özellikle göz makyajınızı temizlerken çok işinize yarayacak. Gözü tahriş etmez, cildi yumuşatır, parlatır ve kızarıklıkları giderir. Böylece pürüzsüz ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu