Makyaj yap ama yapmamış gibi görün felsefesi

Nude makyajı duymayanınız yoktur herhalde. Güzellikte uzun zamandır devam eden bir doğallık akımı, makyajda da nude tonlarla kendini gösteriyor. Kısaca makyaj yapıyorsunuz ama yapmamış gibi görünüyorsunuz.

Abone Ol 

Nude renkleri tercih ederek makyaj yapıp da  yapmamış gibi görünmek, kendini olduğu gibi sevenlerin; yani hepimizin favorisi haline geldi.

Nasıl yapılır

Cilt: Doğal makyajın en önemli ayrıntılarından biri de kusurları kapatırken kamufle etmemeyi öğrenmekten geçiyor. Bu nedenle öncelikle ciltteki parlak görüntüyü kaybetmemek gerekiyor. Nude makyaja başlarken mutlaka bir nemlendirici kullanmalısınız. Böylece cildinizde istediğiniz parlaklığı yakalarsınız. Sonrasında ise eğer varsa kızarıklık, sivilce ya da koyu halkaları bir concealer yardımıyla kapatabilirsiniz.

Gözler: Göz makyajınızda en önemli silahınız maskaranız olacak. Bu nedenle göz farınızı olabildiğince doğal tonlardan seçmelisiniz. Bej, kahve ya da şeftali tonları çok uygun. Göz kaleminden ve koyu renklerden kaçınmalısınız.

Gözler yaşınızı ele veriyor - enBursa Haber

Kaşlara odaklanın: Kaşlarınızı bir kaş fırçası yardımıyla tarayın fakat kaş kalemi kullanmamalısınız. Bunun yerine kaş jelleri tam size göre olacaktır.

KAŞ LIFTING (KAŞ LAMİNASYONU) | Es-Derm Beauty Wellness

Dudaklar: Ten renginize uygun açık tonlarda bir ruj seçmelisiniz. Uçuk pembe ya da açık kahve tonları bu makyajın vazgeçilmezi. Rujunuzu sürdükten sonra eski usul peçete ile fazlalıkları almayı unutmayın.

Çatlak dudaklar hangi hastalığın habercisi? | Dudakları nemlendirmek için  doğal yollar

Yanaklar: Her zaman kullandığınız pembe ya da kahve tonları yerine daha bronz tonlarda allıkları tercih edebilirsiniz.

20 En İyi Allık Markası: Tavsiyeler ve Kullanıcı Yorumları ile Birlikte

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu