Mağazadan aldığımız kıyafeti giymeden önce neden mi yıkamalıyız

Yeni kıyafetinizi alır almaz yıkamak yerine giymeyi tercih eden kişi sayısı oldukça fazla. Ne kadar doğru baya tartışılacak bir konu. Ütüsü bozulmasın hemen kullanayım derken sağlığınızdan aman olmayın.

Abone Ol 

Muntazam görünen yeni alınmış kıyafet görüntüsü hepimizi mest eder. Fakat o muhteşem ütülerini bozmak zorunda olabilirsiniz çünkü uzmanlar yeni aldığınız kıyafetleri yıkanmadan giymenin cilt problemlerine yol açtığını söylüyor. Gelin beraber neden yeni aldığımız kıyafetleri yıkamadan giymemeliyiz öğrenelim.

Kıyafetler üretilirken genellikle zararlı kimyasal maddeler kullanılır

Yeni kıyafetleriniz temiz göründüğü için giyilebilir olduklarını düşünebilirsiniz ama yeni kıyafetlerde genelde cildinizle temas edecek toksinler bulunduğu için cildiniz için zararlı olabilir.

Bir giyim şirketi sahibi, çoğu hazır giyim üretim fabrikasının, iş makinelerinin ve imalatın yoğun olduğu kentsel sanayi bölgelerinde kurulduğunu söylüyor

Bir giyim şirketi sahibi, çoğu hazır giyim üretim fabrikasının, iş makinelerinin ve imalatın yoğun olduğu kentsel sanayi bölgelerinde kurulduğunu söylüyor.

Ve bu fabrikaların hava kalitelerinin çok iyi olmadığını, fabrikaların havalandırmalarından tüm bu tozun ve kirin kumaşlara girip yapıştığından bahsediyor.

“Sanayilerde endüstriyel toz ve kir hava yoluyla taşınır ve bunlar üretim sürecinde kumaşlara yerleşir.”

“Sanayilerde endüstriyel toz ve kir hava yoluyla taşınır ve bunlar üretim sürecinde kumaşlara yerleşir."

‘Yani kıyafetleri satın aldığınızda tertemiz görünebilir ama aslında o kumaşlarda göremediğiniz birçok şey var.”

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu