Light ürünleri en çok kadınlar tüketiyor

Yaz ayları ile satışların canlandığı light ürünlere talep her geçen gün artıyor.

Yaz ayları ile birlikte forma girmek isteyenlerin ara öğün olarak yanlarından ayırmadıkları light ürünlere talep artıyor. Light ürün pazarının her yıl yüzde 25 büyüdüğünü söyleyen Saray Holding'in pazarlama şirketlerinden Trend Emtia Dağıtım ve Gıda Pazarlama AŞ Genel Müdürü Nedret Özel, pazar büyüklüğünü ise 50 milyon dolar olarak ifade etti. Özel, "Sadece atıştırmalık içinde sağlık ve light ürün payı ise yüzde 10 seviyesindedir. Pazarın 2012 – 2013 yıllarında yüzde 16 büyüdüğü ifade ediliyor" dedi.

TÜRK TÜKETİCİSİ LİGHT ÜRÜNLERİ SEVİYOR

Light ürün sektörü ile ilgili de bilgi veren Nedret Özel, light ürün tüketiminin özellikle İlkbahar ve yaz mevsimlerinden artış gösterdiğini kaydetti. Nisan'dan Ağustos'a kadar satışların yüksek seviyeye ulaştığını ve sonrasında azalarak Ekim ayına kadar devam ettiğini dile getiren Özel, Türk tüketicisinin light ürünleri sevdiğini ve tükettiğini vurguladı. Özel, "Bu durumda light pazarının büyüyor olması, birçok firmanın light kategorisine ağırlık vermesine ve yeni çeşitleri çıkarmasına sebep oluyor. Önceleri sadece Bisküvi olarak raflarda bulunan light ürünleri şimdi dondurmadan gazlı içeceğe, reçelden mayoneze kadar birçok kategoride tüketici ile buluşuyor" dedi.

EN ÇOK KADINLAR TÜKETİYOR

Light ürünleri en çok kadınların tükettiğine işaret eden Nedret Özel, ancak erkeklerin de light ürünlere tüketim kolaylığı ve rahat ulaşabilir olması sebebi ile taleplerinin her geçen gün artış gösterdiğini söyledi.

Özel, "Daha çok yaz aylarının yaklaşmasıyla kilo problemi yaşayan, forma girmeye çalışan tüketici grubunun tercihidir. Bunun dışında, gün içerisinde ki yoğunluktan öğün atlayan, sağlıklı beslenmek ve yoğun iş temposunda tokluk hissi yaşamak isteyen bir grubunda çantasından eksik olmayan bir kategoridir" görüşünü dile getirdi.

Yorumlar

YORUM YAZ