Lifting tedaviyle 2020’ye daha genç girin

2020’ye giriş yaparken eski yaşa “Elveda” deyip, yeni yaşa birkaç yaş daha genç bir şekilde “Merhaba” demek için Medikal Estetik Doktoru Ezgi Karavelioğlu, 5 nokta lifting tedaviyi anlatıyor.

30'lu yaşlarla birlikte cildin genç ve diri durmasını sağlayan kolajen doku da azalmaya başlıyor ve kolajen doku azaldıkça kollarda, bacak içlerinde, yüzde de sarkmalar meydana geliyor. Her ne kadar makyajla, kıyafetle şık ve genç görünmeye çalışsanız da sarkmalar, bir şekilde yaşınızı ele veriyor ve hatta mevcut yaşınızdan daha büyük bile görünmenize neden oluyor. Hazır 2020'ye de sayılı günler kala, zamanı tersine çevirebilmek mümkün. Nasıl mı? Medikal Estetik Doktoru Ezgi Karavelioğlu, hiçbir cerrahi işleme gerek olmadan, son dönemin trend uygulaması 5 nokta lifting yöntemini tavsiye ediyor.

"Sarkmalar, özellikle 30 yaş sonrası nazolabial oluk olarak bilinen gülme çizgilerinin belirginleşmesiyle başlamaktadır. Bu alanda belirginleşen çizgiler, yıllar içinde kalıcı kırışıklıklara dönüşür. 40'lı yaşlarla birlikte de elmacık kemik hattında bulunan yağ dokusunun azalıp aşağı doğru hareket etmesi, kişilerde 'üzgün yüz' görünümüne sebebiyet verir.” diyen Karavelioğlu, 5 nokta lifting yöntemiyle daha canlı, dinç ve çekici görünüme kavuşulabileceğinin altını çiziyor.

Etkisi 1 yıl sürüyor

Özellikle yüzünde çok fazla sarkma bulunmayan ancak cilt elastikiyetini kaybetmiş orta yaş hastalarda son yıllarda sıkça başvurulan yöntem olan 5 nokta lifting tedavisinde, yüzün her iki noktasında da bulunan ve BAP olarak bilinen biyo estetik noktalara uygulama yapılmaktadır.

Özel peptidler ve hyaluronikasit bulunan tedavi edici ajanların bu noktalardan enjeksiyonuyla yüze lifting uygulandığını belirten Karavelioğlu, "Doğallığından ödün vermeden güzelleşmek isteyen hastalarda planlanabilen bu tedavinin kalıcılığı 9-12 ay arasında değişmektedir. Yüzün yalnızca 5 noktasında uygulanan tedavi, korkulu rüya olan acı ve morluk riskini de ortadan kaldırmıştır. Uygulama klinik şartlarda, yüz anestezi kremle 10 dakika uyuşturulduktan sonra rahatlıkla uygulanabiliyor.” açıklamalarında bulunuyor. Toplamda 30 dakika süren uygulama sonrası hastanın sosyal hayata hemen dönebileceğinin altını çizen Karavelioğlu, etkinin ise hemen kendisini gösterdiğini belirtiyor. Orta cilt bölgesine mezoterapi yöntemi olarak uygulanan 5 nokta lifting yöntemi, cilt kalitesini ve kolajen üretimini artırıyor.

Yorumlar

YORUM YAZ