Labioplasti neden uygulanır?

Abone Ol 

Genital estetik olarak bilinen labioplasti vajinada bulunan iç dudakların dışa doğru sarkması nedeni ile uygulanır.

Genital bölgenin yeniden şekillendirilmesi ve daha önceden geçirilen operasyonlardan duyulan memnuniyetsizlik sonrası da labioplasti yapılır.

Labioplasti Kimlere Uygulanabilir?

Labioplasti ilişki sırasında ağrı duyan, özgüven kaybı yaşayan ve estetik kaygısı bulunan bayanlara uygulanır.

En İyi Labioplasti Tekniği Hangisidir?

Günümüz imkanları doğrultusunda genital estetikte kullanılan farklı yöntemler bulunuyor. Bunlar deepitelizasyon, V plasti, parsiyel rezeksiyon, lazer labioplasti üst pedikül rekonstrüksiyon, Z plasti gibi tekniklerdir. Bu teknikler içerisinde en iyi olan ve ortaya başarılı neticeler çıkaran yöntem V plasti ve parsiyel rezeksiyondur.

Labioplasti neden uygulanır? #1

Labioplasti Ameliyatı Fiyatları 2021

Genital estetik ameliyatları genital bölgede bulunan şekilsel bozukluklarına göre 1 saat ile 2 saat arasında değişiyor. Labioplasti ameliyat fiyatları kliniklerin güncel fiyatları ile yakından bağlantılıdır.

Kürtaj Olmak Riskli Midir?

Kürtaj rahim içerisinde bulunan ceninin alınması anlamına gelir. Dolayısı ile her cerrahi müdahalede olduğu gibi kürtaj operasyonunda da bazı risk faktörleri bulunuyor. Fakat günümüzde teknolojik cihazları ve yenilikçi uygulamaları sayesinde kürtaj operasyonlarından oluşabilecek risk faktörleri en az seviyeye düşürülmeye çalışılmaktadır.

Az da olsa, kürtaj sırasında kanama, enfeksiyon, cenin parçasının rahimde kalması, rahim içerisinde yapışıklık meydana gelmesi gibi yan etkiler görülebilir.. Bu risklerin oluşmaması için kürtaj sonrası kontrole gidilmeli ve rahmin genel yapısı ultrason cihazı ile görüntülenmelidir.

Kürtaj Nedir?

Kürtaj istenmeyen ya da sağlıksız bir gebeliği sonlandırılması operasyonudur. Yapılan tıbbi müdahale ile rahim içerisinde bulunan embriyo alınır ve rahim temizlenir.

Kürtaj Hangi Durumlarda Yapılır?

Hamileliğin sonlandırılması anlamına gelen kürtaj daha çok istenmeyen gebeliklerde tercih edilen bir cerrahi operasyondur. Bazen de sağlıksız bir embriyonun oluşması da kürtajı zorunlu kılabilir. Özellikle gebeliğin ilk aylarında bebeğin kalp atışının durması kürtajı gerekli kılıyor.

Kürtaj Öncesi Hastanın Dikkat Etmesi Ve Yapması Gerekenler

Kürtaj öncesi anne adayının 4-6 saat öncesinden yeme içmeyi bırakması gerekir. Ayrıca kullanılan kan sulandırıcı ilaçlar da bırakılmalıdır.

Kürtaj Sonrası Neler Yapılmalı? Nelere Dikkat Edilmeli?

Kürtaj sonrası dinlenmek ve ağır iş gerektiren aktivitelerden kaçınmak gerekir. Doktor tarafından önerilen ilaçlar düzenli kullanılmalı ve bir hafta sonrasında kontrole gidilmelidir. Ayrıca kürtaj sonrası doktorun belirttiği sürede cinsel ilişkiden uzak durmak gerekir.

Kürtaj Fiyatları 2021

Kürtaj devlet hastanesinde ücretsiz yapılırken özel kliniklerde ücretlidir. Dolayısıyla özel kliniklerde kürtaj olacak kişiler fiyatlar konusunda bilgilendirilmelidir.

Kızlık Zarı Nedir? Anatomik Yapısı Nasıldır?

Kızlık zarı dikimi bekaretin simgesi olarak kabul edilen ve vajinanın 1-2 cm ilerisinde bulunan kıvrımlara verilen bir isimdir. Her ne kadar bir fonksiyonu olmasa da bekarlık simgesi olarak kabul edilir. Kişilerin vücut anatomik yapısı doğrultusunda kızlık zarı dikimi da farklı anatomik yapılara sahiptir. Bu yapılar içerisinde septalı, kribriform, yarı septalı, kresentrik tip, labial tip kızlık zarı yapısı bulunur.

Kızlık Zarı Muayenesi Neden Yapılır?

Jinekolog tarafından yapılan kızlık zarı dikimi muayenesinin farklı nedenleri buluyor. Bakireliğin anlaşılması, vajinada meydana gelen travmatik ya da kesici aletler üzerine düşme durumları, mastürbasyon sırasında kullanılan aletlerin zarar vermesi ve tampon kullanımı gibi durumlarda bu muayene yapılır.

Kızlık Zarı Dikimi Yöntemleri

Geçici kızlık zarı cinsel birleşme öncesi yapılan bir operasyondur. Böylece ilişki sonrası kanama meydana gelir. Kalıcı kızlık zarı dikimi ise kişi kaç yıl sonra evlenirse evlensin kızlık zarında ilişki sonrası kanama meydana gelir.

Kızlık Zarı Dikimi Mümkün mü?

Günümüz tıbbi işlemleri doğrultusunda kızlık zarı dikimi mümkündür.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu