Kutlama mekanına göre makyaj önerileri

Yılbaşında kutlama yapacağınız mekana uygun makyaj yapın.

Yılbaşında gideceğiniz mekana göre makyaj uygulamak çok önemlidir. Gece kulubü, restoran ve aile yemeği gibi yerlerin her birinde farklı noktalar ön plana çıkarılmalı ve bazıları geri planda tutulmalıdır.

Gece kulubü makyajı yaparken:

Spot ışıklarının altında, sıcak bir ortamda tüm gece dans edeceğiniz ve eğleneceğiniz bir yılbaşı geçirecekseniz kesinlikle parlak renkler tercih etmelisiniz. Parlak rujlar, simli farlar ve allıklar kesinlikle elinizin altında olmalıdır. Önce yüzünüzü nemlendirin. Nitekim tüm gece kimyasal taşıyacak olan yüzünüzün bakımı önemlidir. Ardından fondöten uygulayın ve yüzünüzün üst kısmından başlayarak far, eyeliner, göz kalemi, rimel ve allık sürmeyi sırayı bozmadan yapın. Evden çıkarken yapacağınız son iş rujsürmek ve parfüm sıkmak olmalıdır. Açık bir elbise giyeceksiniz ton farkına dikkat edin. Teni bronz ancak yüzü fondöten nedeniyle bembeyaz bir kadın asla kabul görmeyecektir.

Aile yemeği:

Aile yemeği en az makyaj yapmanız gereken yerdir. Bakımlı ancak doğal havası vermeniz önemlidir. Far için şeftali tonları veya hafif simli pembe ve mavi kullanabilirsiniz. Fazla allık veya fondöten kullanmayın. Rujunun ise kesinlikle kırmızı olmasın. Daha hafif, ten rengi tonlarını tercih edebilirsiniz. Nitekim, aile üyelerinin ya da yaşlıların makyaja bakış açısı bellidir. Genelde sizi doğal görmekten hoşlanacakları için rahat edeceğiniz bir makyaj uygulaması tercih edin.

Restoranda yemeğe giderken:

Restoranda başbaşa yenilecek bir yemekte sevgiliniz veya eşinizin gözlerinin sürekli sizde olacağını unutmayın. O nedenle belki de en dikkatli ve pürüzsüz çalışmanız gereken konu restorana giderken yaptığınız makyajdır. Nemlendiricisiz asla makyaja başlamayın. Işıkların altında pudranın kuruttuğu bir cilt hiç hoş görünmeyecektir. Dudaklarınızı dolgun gösterecek bir ruj seçin. Göz makyajı en önemli adımdır. Nitekim tüm gece gözler üzerinizde olacak. Özellikle rimel sürerken çok dikkatli olun. Gözlük veya lens kullanıyorsanız ekstra özen gösterin.

Bu yerler dışında bir mekanda yılbaşı kutlayacaksanız da ortama uygun makyaj tonlarını seçin. Bu bir ofis eğlencesi ise ciddi, arkadaşlarla kız kıza kutlanacak bir akşamsa sevimli tonlar tercih edilebilir.

Yorumlar

YORUM YAZ