Dünyanın en çok kitap okuyan ülkeleri belli oldu

İngiltere merkezli Global English Editing verilerinden elde edilen bilgilere göre, dünyada en çok kitap okuyan ülkeler belirlendi.

16. Contemporary Istanbul ile sanat keyfi başlıyor

16. Contemporary Istanbul, Tersane İstanbul’da kapılarını açmaya hazırlanıyor. Fuar, 5-6 Ekim’de ön izleme ve 7-10 Ekim tarihleri arasında genel ziyarete açık olacak.

İstanbul kahve festivali için geri sayım başladı

Kahve severleri bir araya getiren İstanbul Coffee Festival, 7-10 Ekim tarihleri arasında Küçükçiftlik Park’ta gerçekleşecek.

Müzikseverler Şişli Plak Festivali’nde bir araya geliyor

Müzikseverler Şişli Plak Festivali’nde bir araya geliyor

Bu yıl ilk kez 18-19 Eylül tarihlerinde düzenlenmesi planlanan Şişli Plak Festivali, müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

'Bir Düş Gördüm' filmi İspanya'dan ödülle döndü

'Bir Düş Gördüm' filmi İspanya'dan ödülle döndü

Yönetmen Murat Çeri'nin ilk uzun metrajlı filmi ‘Bir Düş Gördüm’, İspanya'da düzenlenen 12. Picknic (Santander) Uluslararası Film Festivali"nde "En İyi Film" ödülünü kazandı.

James Bond filminde kullanılan otomobil 25 yıl sonra bulundu

Bir süredir kayıp olan ve James Bond'un Goldfinger ve Thunderball serilerinde kullanılan ikonik otomobilin 25 yıl sonra bulunduğu bildirildi.

İstanbul Cocktail Festivali başlıyor

Gastronomi dünyasının klasikleşen kültürü İstanbul Cocktail Festival’i bir yıllık aranın ardından kaldığı yerden devam ediyor.

Al Capone’un eşyası müzayedede

ABD’nin en ünlü mafya lideri olan ve 1920’li yıllarda yeraltı dünyasına damgasını vuran Al Capone’un 174 eşyası torunları tarafından açık artırmada satışa çıkarılıyor.

‘Hayatı Odalara Böldüm’ dijital sergisi yayında

TOÇEV Mütevveli ve Yönetim Kurulu Başkanı Yazar Ebru Uygun’un “Hayatı Odalara Böldüm” adını verdiği ebru sergisi dijital platformda sanatseverlerle buluştu.

Venüs Yay burcuna geçiyor

Aşk ilişkilerimizde daha sıcak ve cesur günlerin bizi beklediğini söyleyen Astrolog Ceylin Çelebi, Venüs'ün Yay burcuna geçişinin etkilerini Kadın ve Kadın takipçileri için değerlendirdi.