Kulaktaki akupunktur noktalarıyla ağrılarınızdan kurtulun

Akupunktur; vücut ağrılarını geçirmede kullanılan bir tedavi yöntemi, siz de kulağınızdaki noktalara mandal tutturarak vücut ağrılarınızdan kurtulabilirsiniz.

Akupunktur vücuttaki ağrıları geçiren en etkili yöntemlerden biri. Phil Mutz Çin ve Antik Mısır tekniklerinin birleştirilmesi sonucu, kulaktaki doğru noktalara baskı uygulandığında vücuttaki ağrıların geçtiği gözlemlendi.

Siz de evinizde bir mandal yardımıyla kulağınızdaki noktalara baskı uygularsanız, ağrılarınızın geçtiğini göreceksiniz.

Tek ihtiyacınız olan bir mandal ve aşağıdaki talimatlar.

- Sırt ağrıları için

Bu nokta omuzları ve sırtınızın arka kısmındaki ağrılar içindir. Mandalı bu noktada bir dakika kadar tutun. Gün içinde çok fazla olmamak şartıyla kulağınızın bu noktasına baskı yapabilirsiniz. Ağrınızın hafiflediğini göreceksiniz.

- İç organlar için

Karın bölgenizde uzun süren ağrılarınız varsa mutlaka doktora görünün. Geçici bir çözüm olarak 2 numaralı bölgeye bir dakika mandal tutturmak rahatlama sağlayabilir.

- Eklem ağrıları için

Kulağın 3 numaralı bölgesi eklem ağrılarını gidermek için basınç uygulayabileceğiniz bölge. Ağrı hissettiğiniz zamanlarda 3. bölgeye ara ara mandal tuturun ve canınızı yakmamaya çalışın.

- Boyun ve sinüsler

Boyun ve sinüs ağrılarınız için 4 numaralı bölgeye basınç uygulayabilirsiniz. Mandalla çok bastırmadan ara ara basınç uygulayın. Sinüslerin ve boyun bölgenizin rahatladığını farkedeceksiniz.

- Sindirim sistemi için

Küpe deliğinin tam üstündeki bölge 5. bölgedir. Bu bölgeye uygulayacağınız basınç sindirim sorunlarına iyi gelir.

- Kalp ve baş için

Bu noktaya basınç uygulamak kalp ve baş ağrılarını geçirir. Mandalı küpe gibi kulağınıza takın ve bir süre bekleyin. Ağrınızın hafiflediğini göreceksiniz.

Yorumlar

YORUM YAZ