Küçük alanlarda doğru dekorasyon

Küçük evinizi kullanışlı hale getirmenizde alanı en iyi nasıl kullanacağınız konusunda birkaç ipucuna sahip olmak büyük önem taşıyor.

Toplumumuzda küçük çekirdek ailelerin sayısının artması evlerin mimari tasarımlarına da yansıyor. Konut fiyatlarının artmasıyla da artık daha küçük, temizliği ve bakımı daha kolay evler tercih ediliyor. Küçük odalarda dekorasyon yapmak, ve göze hoş gelen mekanlar oluşturmak daha zor olabiliyor. Ancak doğru dekorasyonla küçük odalarınızda kullanışlı yaşam alanları oluşturmak sandığınız kadar da zor değil...

Mobilya sayısını azaltın

Küçük bir oturma odasını iyi dekore etmek için öncelikle mobilyaların, eşyaların boyutu ve sayısına dikkat etmek gerekir. Odanıza tüm oturma odası mobilya takımını sığdırmaya çalışmayın. Koltuk ve mobilya sayısını azaltırsanız daha ferah bir görünüm elde edersiniz.

Arka planda açık renkler kullanın

İkinci konu ise renkler. Canlı ve koyu renkler ön plana çıkarlar. Eğer duvar ve perdelerde canlı renkler kullanırsanız odanız dar görünür. Arka planda soluk ve açık renkler kullanın, odanın merkezine doğru canlı renkleri tercih edin. Bu sayede odaya bir derinlik kazandırmış olacaksınız ve odanız daha geniş görünecektir.

Yorumlar

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :