Küçük yaşta Oscar ile tanışan 5 çocuk oyuncu

Dünyanın en prestijli film ödüllerinden biri olan Oscar ile henüz kariyerinin başında tanışan 5 çocuk oyuncuyu derledik.

Muhtemelen Oscar'ı almayı veya en azından Oscar'a aday gösterilmeyi hayal etmeyen hiçbir oyuncu yoktur. 33 yaşında Oscar'ı alan yetenekli oyuncu Kate Winslet, 8 yaşından beri defalarca Oscar konuşmasını prova ettiğini itiraf etmişti. Ancak, uzun süredir ödüllerini hayal etmek zorunda kalmayan bazı film yıldızları da var: Oscar'ı küçük yaşta kazananlar.

Tatum O'Neal

Amerikalı aktris Tatum O'Neal, ilk denemesinde Oscar'ı kazanmayı başardı. 1973'te Paper Moon'daki rolüyle 10 yaşındaki O'Neal, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülü için aday oldu ve inanılmaz bir ödül kazandı. O zamandan bu yana neredeyse 25 yıl geçmiş olmasına rağmen, Tatum hala tarihteki en genç Oscar galibi olarak rekoru elinde tutuyor.

Anna Paquin

X-Men filmlerinin yıldızı haline gelmeden çok önce, aktris Anna Paquin, The Piano filminde rol aldı. 1993'te film 8 dalda Oscar'a aday gösterildi ve genç Anna'da adaylardan biriydi. Anna Paquin henüz 11 yaşında En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü. Böylece Akademi Ödülü'nü alan ikinci en genç kadın oyuncu olarak sinema tarihindeki 8 oyuncudan biri oldu.

Mary Badham

Amerikalı aktris Mary Badham, Harper Lee'nin kitabından uyarlananTo Kill a Mockingbird filmdeki rolünden sonra olduça popüler oldu. 1963 yılında Scout rolüyle En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterildi. 10 yaşındaki Mary, tarihteki en genç adaydı.

Jodie Foster

Jodie Foster, Robert De Niro ile birlikte rol aldığı Taxi Driver (1976) filmi ile henüz 14 yaşındayken En İyi Kadın Oyuncu dalında Oscar'a aday gösterildi.

Hailee Steinfeld

Şimdi, birçok kişi tarafından tanınıyor, ancak Hailee Steinfeld, 2011 yılında o kadar da ünlü değildi. Coen kardeşler tarafından True Grit filminde oynadıktan sonra her şey değişti Hailee Steinfeld henüz 14 yaşındayken En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu dalında Oscar'a aday oldu. True Grit filmi bu prestijli ödül için 10 dalda aday oldu, ancak şaşırtıcı bir şekilde bir dalda bile Oscar kazanamadı.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ