Küçük evi olanlara tüyolar

Günümüzde site tarzı daireler ucuz olduğu için daha çok tercih edilmekte. Ama bunların dezavantajı da küçük olması. Küçük olan evleri dekore etmek zordur. Ama üzülmeyin vereceğimiz tüyolar sayesinde evleriniz daha ferah ve geniş gözükmesi mümkün..

Abone Ol 

Küçük bir evi tasarlamak için öncelikle evin boyasından başlamak gerekir. Kapalı ve koyu renklere asla bakmamalısınız. Tam tersine açık renkleri tercih etmeniz gerekir. İkinci olarak ise eşyalarınızda fonksiyonları olan mobilyalardan seçmeniz gerekir. Katlanır masa, çekyat vs. gibi eşyalar her zaman kurtarıcıdır. Diğer önemli noktada mutfağı salon katmanız hem modern hem de daha fazla alan için iyi bir fikir olacaktır.

Küçük evler için eşya seçimi

Küçük Ev Dekorasyon Fikirleri, Evim Küçük Diye Üzülmeyin | Ev İçi Dekorasyon Fikirleri

Minimal eşyalar tercih etmelisiniz.  Minimalist eşyalar şeçerek hem daha çok alan kazanırsınız hem de evinizdeki ışık dolaşımını etkilemediğiniz için eviniz oldukça büyük gözükecektir. Bunun yanı sıra tercih edeceğiniz eşyaların başında çok fonksiyonlu eşyalar gelmelidir bunlar hem alandan tasarruf etmenizi sağlayacak hem de evinizde fazla yer kaplamayacaktır mesela çekyat, baza ve açılır masa. Aynı zamanda evinizde kullanacağız perdeleri kalın koyu kumaşlı seçmek yerine ince şeffaf perdeler seçerek güneş ışıklarının evinize daha rahat girmesini sağlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak evinizin hem ışık almasını hem de geniş gözükmesini istiyorsanız kesinlikle ayna kullanmalısınız. Evlerde en çok yer kaplayan ürünler vitrinler ve televizyon ünitesidir. Bunları tercih etmek yerine televizyonu duvara montelenebilir vitrin yerine niş kullanmayı tercih edebilirsiniz.

kelebek desenli: Küçük Ev Dekorasyonu

Küçük evler için aydınlatma

Eviniz güneş alan bir cephede değilse eviniz olduğundan daha fazla karanlık görünecektir. Bu yüzden aydınlatma önemli bir faktör. Optik yansımalara önem vermelisiniz. Aydınlatma denildiğinde akla ilk güneş ışıkları gelir bir diğeri de avizelerdir. Avizelerinizde minimalist olmalı ve beyaz ışık tercih etmelisiniz . Televizyonun arkasına koyacağınız ledler yada tavana koyacağınız ledler ile aydınlatma sağlayarak evinizi daha ferah ve geniş gösterebilirsiniz.

Küçük Evler İçin Güzel Bir Dekorasyon Fikri — Dekorasyon Önerileri & Trendler, Kendin Yap Fikirleri | Armut.com Blog

Küçük evler için tadilat

Eğer küçük bir eve sahipseniz biraz tadilat yaparak evinizi daha yaşanır hale getirebilirsiniz. Mesela eğer mutfağınız çok yer kaplıyorsa mutfağı salona katarak hem modern bir görünme sahip olur hem de daha dazla yer kazanırsınız, ayrıca mutfak eşyalarınızı da iyi seçerseniz kasvetli bir görüntüden kurtulmuş ferah bir alan sahip olmuş olursunuz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu