Tırnak kırılmaları neden olabilir?

Tırnakların çok sık veya kolay kırılıyorsa, vücuttaki bir eksikliğin göstergesi olabilir. Tırnak kırılmasına yol açan esas nedenin bilinmesi; tırnak kırılması tedavisinde esas olarak önem taşır.

Cilt kuruluğu neden olur?

Bazen sıcak, soğuk, rüzgar, hava değişimi gibi dış etmenler cildimizi olumsuz etkiler ve kolayca kurumasına neden olabilir. Bu rahatsız edici olabilir ve mikropların cilt yüzeyindeki küçük çatlaklardan içeri girip, sizi enfeksiyon riskiyle karşı karşıya bırakabilir.

Saç botoksu nedir ve nasıl uygulanır?

Saç için özellikle son yıllarda pek çok kadının tercihi olmaya başlamış olan saç botoksuna olan talep günden güne artıyor. Herkes dolgun, sağlıklı görünen ve parlak saçlara sahip olmak ister.

Bakımlı ve güzel olmanın sırrı: En iyi cilt bakım ürünleri

Bakımlı ve güzel olmanın sırrı: En iyi cilt bakım ürünleri

Hem cilt bakımı hem de çeşitli cilt problemlerine karşı kullanılan cilt bakım ürünlerini seçerken dikkat edilmesi gerekenleri ve en iyi cilt bakım ürünlerini derledik...

L’Occitane’da cilt endişesine yönelik nemlendirici kremler

L’Occitane’da cilt endişesine yönelik nemlendirici kremler

Doğal içeriklerle zenginleşmiş tüm cilt tiplerine ve cilt endişelerine uygun nemlendiricileri bir araya getirdik.

Nemlendirici krem nasıl seçilmeli

Cilt tipinizin gereksinimlerini incelemeden herhangi bir ürün kullandığınızda, cildinize zarar verebileceğinizi asla unutmayın. İşte nemlendirici krem seçmenin püf noktaları.

Güneş lekelerinin tedavisi mümkün

Uzun süreli ve tekrarlayan güneş ışığına maruz kalındığında özellikle yüz el göğüs sırt kol ve bacaklar gibi açık alanlarda kahve renkli güneş lekeleri oluşabileceğini söyleyen Uzm. Dr. Ayşen Sağdıç Coşkuner, güneş lekeleri için kullanılan tedavi yöntemlerini anlatıyor.

Cildinizi sonbahara hazırlayın

Cildi sürekli temiz, sağlıklı ve parlak tutmak için emek vermek ve özel bir bakım şart. Kozmetik Dermatoloji ve Medikal Estetik Uzmanı Dr. Özlem Çetin güneş hasarını en aza indirmek ve cildi sonbahara hazırlarken parlak ve sağlıklı görünmek için önerilerde bulundu.

Güneş lekeleri koyu tenlilerde daha kalıcı olabiliyor

Yaz mevsimiyle birlikte güneş lekeleri de artıyor. Güneş lekelerinin çoğunlukla genç-orta yaş Latin-İspanyol ya da Asya, Afrika, Orta doğu kökenli kadınlarda görüldüğünü belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Kübra Esen Salman, önemli uyarı ve tavsiyelerde bulundu.

El hijyeninde dikkat edilmesi gereken 12 nokta

Tam hijyen sağlayabilmek için bazı önemli noktalara dikkat edilmesi gerektiğini belirten Dermatoloji Profesörü Doktor Ayşe Tülin Mansur, ellerimizi bu kadar sık yıkamanın derimizin sağlığını da etkileyebileceğini belirtiyor.