Kozmetik çekmecelerinizi temizleme vakti!

Kıyafet dolaplarında yaptığınız bahar temizliğinin kozmetik çekmeceleriniz için de yapmanız gerektiğini biliyor muydunuz? Cevabınız hayır ise buyurun haberin detaylarına...

Abone Ol 

Çekmeceler için bakım zamanı!

Bahar gelirken kışlıklarımızı bir kenara kaldırıp yazlıklarla dolaplarımızı donatırız ve temizliğe girişiriz. Peki ya kozmetiklerle dolu çantalarımızı ya da çekmecelerimizi de temizliyor muyuz? Kıyafetlerde yaptığımız bahar temizliklerini aslında kozmetik ürünlerle dolu çanta ve çekmecelerimiz için de yapmamız gerekmekte. Bu tür ürünler gün içerisinde fazlasıyla toza ve bakteriye maruz kalmakta. Bir de bu ürünleri cildinize sürdüğünüzü düşünürsek mutlaka temizlemeniz gerektiğini söylemekte fayda var.

Cosmetic Storage Box Female Dustproof Jewelry Box Desktop Drawer Type  Household Dressing Table Skin Care Product Rack uygun fiyatlı satın alın -  fiyat, ücretsiz teslimat, fotoğraflarla gerçek yorumlar - Joom

Ürünlerinizi ayıklayın

Öncelikle bir havlu serin ve ürünlerinizden hala kullanabilir ve temiz olanları havlunun üstüne geri kalanını ise çöpe atmak için ayıklayın. Bazen üşengeçliğimizden kullanmadığımız ya da eskiyen ürünleri de temizlerle yan yana koyma eğiliminde bulunabiliyoruz. Ancak durum cildimizin sağlığı açısından çok riskli!

Makyaj malzemelerini temizlemek için püf noktaları

Kategoriye ayırın

Gözler bakteri açısından en sakıncalı bölgemiz. Bu yüzden göz için kullandığınız eyeliner, maskara gibi ürünleri farklı yerlerde muhafaza etmelisiniz.

Düşük göz kapaklıların bilmesi gereken 6 göz makyajı uygulaması | Makyaj.com

Son kullanma tarihlerine dikkat

Özellikle güneş kremlerinde son kullanma tarihi geçmiş olanları mutlaka atın. Unutmayın güneş kremlerini açtıktan sonra kullanma ömrü 1 senedir. Eğer süresi geçmiş güneş kremlerinizi saklıyorsanız koruyucu özellikleri büyük ihtimalle artık yok.

Güneş kremi sürmek yerine havuç yiyin! - Sağlık Haberleri

Güneş kremi kullananlar dikkat - tg mobile

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu