Kötüye giden ilişkinizi kurtarmak mı istiyorsunuz?

Keşke ilişkilerimiz hep başladığı gibi kalsa diye düşündüğünüzün farkındayım. Kim istemezse aynı heyecanla devam etsin ama genellikle bir sürü sonra kötüye gidiyor ve sonu hüsranla sonuçlanıyor. Hüsranla sonuçlanmasını istemiyorsanız biraz dikkat ederek kötüye giden ilişkinizi kurtarabilirsiniz.

Abone Ol 

Problemi hisset

İlişkilerde çiftlerin hatası, var olan problemleri görmezden gelmeleri. İlişkideki sorunu hissedemezsen o problem öyle büyür ki, ele aldığın anda iş işten geçmiştir. Sorun olduğunu anladığında bunu gündeme getirmelisin.

Çözüm için harekete geç

Sorunu büyümeden çözmeye kalkmazsan üzerine başka sorunlar eklenir. Vakit kaybetmeden çözüm için adım atmalısın. Konuşmaların hep yapıcı olsun. Eleştiride bulunacaksan bile bunu yumuşak diye tabir edilen sözcüklerle yapmalısın. Kırıcı olma.

Kötü giden ilişkiyi kurtarmanın 10 yolu açıklandı! - Sayfa 5

Haklı haksız arama

Bir sorun varsa bu ilişkini tehdit etmektedir. Sorunun ortaya çıkış sebebini bulmaya çalışırken haklı-haksız arayışından vazgeç.

Kendini farklı gösterme

Sorunu çözerken kendin ol. Unutma, sorunun bir parçası sensin. Çiftlerin yaptığı en büyük hatalardan biri, problemlerini konuşurken farklı kimliklere bürünmeleridir. Bunu bir çeşit savunma mekanizması gibi algılamaktadırlar. Oysa bu durum onların soruna yabancılaşmalarına neden olmakta ve çözümü zorlaştırmaktadır.

Mutluluğu amaç edin

Nasıl mutlu olacağını iyi test et. Sorun ortada. Bu sorunu çözüp ilişkine devam ederek mi mutlu olacaksın yoksa yoluna onsuz devam ederek mi? Bu kararı vermeden harekete geçme. Aslolan senin mutluluğundur. Bencil olma ama kendini düşün.

Seksi ihmal etme

Çiftler sorun yaşarken aralarındaki iletişim minimum düzeye düşer. Seks de çiftler arasındaki en mükemmel duygu alışverişidir. Partnerinin sana yaklaşmasını aranızda sorunlar var diye engelleme. Belki de yaşadığınız aşkla sevişme sonrasında sorunu konuşmak için ortam doğacak ve neticesinde siz yataktan arınmış şekilde kalkacaksınız. Üstelik reddedilen insanların özgüvenini kaybettiklerini de unutma.

Biten ilişkinin ardından toparlanma yolları - Sağlık Haberleri

Önemsediğini göster

Hayatındaki en önemli kişinin sevgilin olduğunu ona göster. Bunu hissetmeye ihtiyacı vardır. Onu önemsersen, sorunu da önemser ve çözmek için gayret sarf edersin. Senin gayretli olman sevgilini motive eder. Sendeki çabayı gördükçe o da çaba gösterir.

Hayatının merkezi yapma

Önemse ama abartma. Onu hayatının odak noktası haline getirip, onun etrafında dönen gezegen olma. Kendine, yaşamına sahip çık. Onsuz zaman geçir, başkalarıyla aktivitelerde bulun. Bunları yaparken onun güvenine zarar verecek hareketlerden kaçın.

Romantizmi unutma

İlişkinizin başındaki romantik günleri yeniden canlandırabilirsin. Alınacak çiçek, çıkılacak yemek ve yapılacak bir dans, sorunlarınızın çözümünde sihirli bir etki sağlayacaktır. “Aman canım şimdi sırası mı, aramız zaten kötü” deme.

Olduğu kadar olmadığı kader

Her şeyi yaptın, iletişim kurdun, romantizmden faydalandın, seksi ihmal etmedin, sorunu masaya yatırdın ama olmadı mı? Öyleyse sizi bir arada tutan bağ kopmuş demektir. Yeniden sevip, sevileceğini, mutlu bir ilişki kurabileceğini unutma.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu