Koronavirüs canlı: Son 24 saat içinde ülkemizde ve dünyada neler yaşandı

Dünya çapında bir salgın haline gelen ve ülkemizde de gün geçtikçe etkisini artıran koronavirüs, 18 Mart itibarıyla dünya çapında yaklaşık 8 bin ölüme neden oldu. Peki, son 24 saatte ülkemizde ve dünyada neler yaşandı?

Koronavirüs gün geçtikçe etkisini artırmaya devam ediyor. 7 bin 900 kişinin üzerinde ölüme sebep olan koronavirüsle ilgli ülkemizde ve dünyada son 24 saatte neler yaşandığına birlikte bakalım...

İran'da can kaybı 1.135'e yükseldi

İran'da son 24 saatte yeni tip koronavirüs nedeniyle 147 kişi daha hayatını kaybetti, toplam can kaybı 1.135'e yükseldi.

İran'ın Simnan kentinde 103 yaşındaki bir kadın, koronavirüsü yenen en yaşlı ikinci insan olarak kayıtlara geçti.

Belçika'da sokağa çıkma yasağı

Belçika'da koronavirüs salgını sebebiyle sokağa çıkma sınırlaması yürürlüğe girdi. Ülke genelinde sınırlama bugün saat 12.00'den itibaren başladı.

Belçika Başbakanı Sophie Wilmes, yaptığı açıklamada, sokağa çıkacak kişilerin acil ihtiyaç için çıkılabileceğini, ciddi önlemler alındığını ve kurallara uymayanların cezalandırılacağını belirtti.

Kırgızistan'da ilk koronavirüs vakası tespit edildi

Kırgızistan Sağlık Bakanı Kosmosbek Çolponbayev, ülkede ilk kez yeni tip koronavirüs vakası tespit edildiğini duyurdu.

Kırgızistan Sağlık Bakanı Kosmosbek Çolponbayev, başbakanlık binasında düzenlediği basın toplantısında, Umre'den 12 Mart'ta dönen ve evlerinde karantinada tutulan 3 kişinin koronavirüs test sonuçlarının pozitif çıktığını açıkladı.

23 Mart'ta üniversitelerde uzaktan eğitim başlayacak

YÖK Başkanı Saraç, "23 Mart'ta uzaktan eğitim kapasitesine sahip üniversitelerimizde dijital imkanlarla uzaktan öğretim süreci başlayacak." dedi.

"Bu kapasiteye sahip olmayan üniversiteler için de 23 Mart'ta açık ders malzemeleri havuzu açılacaktır" diyen Saraç vizelerin online yapılmasına ilişkin, "Bu hususu üniversitelerin kendi karar süreçlerinde, kendi şartları içerisinde sürdürmelerinin doğru olduğunu düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Türkiye'ye dönmek isteyenlerin tahliye işlemleri tamamlandı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Twitter hesabından yaptığı açıklamada daha önce uçuşların durdurulacağı açıklanan ve geri dönmek isteyen 2807 Türk vatandaşı için ek uçuşlar konan 9 ülkeden tahliyelerin tamamlandığını ve gelenlerin öğrenci yurtlarına yerleştirildiğini duyurdu.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ