Koltuk altı kararmasına son!

Vücudunuzun eklem yerlerinde ve koltuk altınızda meydana gelen kararmaları ortadan kaldıracak 3 basit yöntem..

Abone Ol 

Eklem yerlerinde ve koltuk altında kararma neden olur ?

Özellikle dirsek, koltuk altı, kasık gibi kıvrım bölgelerinde meydana gelen kararmalara neden olmasının pekçok nedeni vardır. Kalitesiz parfümler, deodorantlar, aşırı terlemeler, doğru olmayan kumaş tercihleri yapmak bu bölgelerde kararmaya sebep olur. Kıvrım bölgelerinde meydana gelen bu kararmanın spesifik bir nedeni bulunmamakla birlikte sebebi mutlaka dermatoloji doktoruna gidilerek araştırılmalıdır. Egzama, mantar, liken, kadife deri gibi cilt hastalıkları, hormonal bozukluklar, bazı ilaçlar, nadiren birtakım cilt kanser tipleri de leke ve kararma ile ortaya çıkarmaktadır. Peki bu cilt de meydana gelen kararmalardan nasıl kurtulabiliriz ? Hadi öğrenelim..

1)Patates

Koltuk altı kararmalarına öneriler

Evet yanlış duymadınız patates! Patatesin içinde bulunan nişastanın doğal beyazlatıcı etkisi vardır. Bir patatesin yarısını ikiye bölün ve koltuk altınız dirsekleriniz gibi yerlere düzenli olarak masaj yapın. Ayrıca patatesi rendeleyip suyunu çıkarıp suyu ile de masaj yapabilirsiniz. İçinde bulundurduğu nişasta sayesinde derinizde renk açılmaları olacaktır.

2) Karbonat limon kürü

Limon ve Karbonat Kürü ile Zayıflama - Emelin Mutfağından

Cilt kararmaları limon ve karbonatın birleşimi asit baz karışımı yaratacak ve doğal bir beyazlatıcı kür görevini üstlenecektir. Limonun içeriğinde yoğun asit olduğu için hassas ciltli kişilerin mutlaka ilk olarak küçük bir bölgelerinde test etmeleri gerekir. Bir tatlı kaşığı karbonat ve birkaç damla ile karışım hazırlayın macun kıvamına getirin ve temizlediğiniz koltuk altlarınıza bu kürü sürün, iyice ovalayın ve bu işlemi her gün 1 kere tekrarlayın. Ayrıca limon-şeker karışımı yaparak ölü derilerinizden de kurtulabilirsiniz.

3) Domates suyu

Domates Suyu - Kara Oklar

 

Domates içinde bulundurduğu mineraller sayesinde doğal bir renk açıcı etkiye sahiptir fakat içinde bulunan yoğun asitlerden dolayı hassas ciltlerde tepkime yaratabilir. Eğer cildinizden eminseniz ve bir reaksiyon göstermiyorsa orta boy bir domatesi ikiye bölün ve rendeleyerek güzelce suyunu çıkarın. Ardından bu suyu pamukla kararan bölgelere uygulayın. Biraz beklettikten sonra muhakkak durulayın.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu