Kolombiya'daki perili otelin hikayesi

Kolombiya'da perili olduğuna inanılan otel, Hotel del Salto, müzeye dönüştürüldü.

Hotel del Salto, 1928'de, başkent Bogota'ya 19 km mesafede bulunan Tequendama Şelalesi'ni görmeye gelen turistleri ağırlamak amacıyla tasarlandı. Ancak ilerleyen zamanlarda Bogota Nehri kirlendi ve kirliliğin önü alınmadıkça şelale de insanlara çekici gelmemeye başladı. Otel de tek odak noktasından sonra müşterilerini yitirince 90'ların başında kapanmak zorunda kaldı.

perili otel

Kapandıktan sonra

Otel kapandıktan sonra, kullanım amacı ve kullanan kişiler de değişti. Şelale görmeye gelen turistlerin yerini intihar edenler almıştı. Her intihar düşüncesine düşenin yolu bu otelden geçiyordu. Ya da acaba intihar değil de insanları çeken baka bir güç mü vardı?

Otel ve çevresi terk edilmiş bir viraneye dönmüştü. Bir, iki, üç, beş derken intiharların sayısı arttıkça, bölge halkı da otelin perili olduğuna ikna oldu. Bundan sonra yerli halk için burası perili oteldi işte.

perili otel

Otel artık müze

Yerli halk, her ne kadar otelin perili olduğuna inansa da, yöneticiler bu görüşe itibar etmedi. Nihayetinde terk edilmiş otelin müzeye dönüşmesine karar verildi.

Perili otel artık bir müze…

Hotel del Salto'dan fotoğraflar

perili otel

(Otelin turistlerini ağırladığı zamanlardaki görünümü)

perili otel

perili otel

perili otel

perili otel

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ