Kolanın işe yarar özellikleri

Kola günlük hayatınızda pratiklik sağlayabilir.

Kola'nın zararlarının olduğunu hepimiz biliyoruz, ancak bilmediğimiz bir gerçek var ki o da kolanın içmek dışında kullanıldığı alanlar da var.

Peki kola ile neler yapılabilir?

- İçeriği çok basit olan kolanın ilginç bir şekilde çimlere iyi geldiği söyleniyor. Büyümesini hızlandırmasının yanında sıklaştırıyor ve daha güçlütencere çıkmasını sağlıyor pratik gübre bile diyebiliriz.

- Evinize çeşit çeşit deterjan almaya son! Tencere veya tavanızın dibi mi tuttu? Hiç dert etmeyin, biraz kola döküp bekletin yanık lekesinin nasıl çıktığına şaşırmakla kalmayacak verdiği parlaklığa da hayret edeceksiniz.

- Eşyalarınızı kuru temizlemeye vermekten bıktınız mı? Zaten çok maliyetli bir iş. Leke tutan yere biraz kola dökün yağı, sos lekesini hatta kanı bile çıkarıyor. En pahalı temizleme malzemelerine rakip olacak kadar iyi bu işte.

- Kışın araç sahiplerinin en büyük problemidir buzlanmış camlar. Neyse ki kola neredeyse her evde bulunuyor, aracınızın camına dökün ve bekleyin. Nasıl çözüldüğüne inanamayacaksınız.

- Denize gittiniz, biraz serinlemek için suya girdiniz, ama o da ne vücudunuzda iğne batması gibi bir şey hissettiniz, etrafınızdaki deniz anasını görünce anladınız ki sizi deniz anası ısırmış. Paniklemeyin biraz kola ile her şey çözülür (tabi sadece mor deniz anası ısırıklarına)

- Acil bir toplantınız var, zar zor hazırlandınız son hızla aracınıza bindiniz kontağı çevirdiniz ama aracınız çalışmadı. Bir gayret aracınızın kaputunu açtınız ve gördünüz ki akünüz paslanmış. Biraz kola döktükten sonra temizleyin sonuç inanılır gibi değil.

- Sadece tencere tava veya akü değil tüm pas tutmuş metal yüzeylerin temizliğinde kolayca kullanabilirsiniz.

- Enteresan bir bilgi daha ! Buz gibi soğuk kola ile gargara yapmanız hıçkırığınızın kesilmesine yardımcı olacaktır.

- Çok konuştuk biraz yemek molası verdiniz. Yemek demişken kola ile ketçabı karıştırıp sos yapabilir ve bu sosu başta tavuk olmak üzere pek çok et ve makarna türü yiyeceklerde kullanabilirsiniz.

- Her şeyden bahsettik birazda kişisel bakımımıza zaman ayıralım. Saçlarınızda iri dalgalar istiyorsunuz ve kuaföre gidecek zamanınız da yok, rahat olun saçlarınıza biraz kola sürün ve birkaç dakika bekleyin. Ardından saçlarınızı durulayın maliyetsiz iri dalgaların tadını çıkarın.

- Çok güzel bir fotoğraf var elinizde ve ona biraz yaşanmışlık veya nostalji olsun diye eskitmenin yollarını arıyorsunuz? Üzerine biraz kola döküp kurumasını bekleyin. İstediğiniz görünümün fazlasını elde edeceksiniz.

- Neredeyse her bayanın başına gelmiştir, upuzun saçlarınıza bir dikkatsizlik sonucu sakız yapışması. Makasa hiç gerek yok biraz kola tüm sorununuzu çözecektir.

- Abarttığımızı düşünebilirsiniz ancak saçınızın rengini açmak yada boyayı çıkartmak için diyet kola kullanabilirsiniz.

- Tuvaletteki inatçı kirler! Artık korkmayın biraz dökün ve bekletin sonra kendiniz karar verin.

Yorumlar

üşengeç 07-01-2015 11:31:38

ve ben evdekilere seslenirim: - biri şu kolayı buz dolabından alıp, temizlik malzemelerinin olduğu dolaba koyabilir mi :)

sevgi 25-12-2014 15:32:50

düsüncererimi anlattigin icin tsk gercekten kircöz gibi bir seymis bu temizlik deterjanlari nasil sagliga zararliysa kolada öyle bir sey

Anar 22-01-2014 08:26:40

Ne kola imis be adamlar yaptigi zaman tam yapiyor herseyi

ilginç 22-01-2014 06:27:35

İçmenin dışında her işe yarıyormuş.

doğru ise harika bilgiler 21-01-2014 23:32:47

TEŞEKKÜRLER DOĞRU İSE GAYET GÜZEL BİLGİLER...

Nesrin 21-01-2014 17:06:25

Biz bunu içiyoruz içimizden çok dışımıza yararı vaaaarr

dogrudur 21-01-2014 14:12:25

desene icmekden baska her seye yariyor

Lâedrî 21-01-2014 13:48:55

Kola'ya hak ettiği kıymeti verin diyosunuz yani :)

OKN 21-01-2014 13:32:33

SÜPERMİŞ

No Coke 21-01-2014 13:32:31

Demekki kola içmek harici herşeye yarıyor tuvaleti temizleyen tencereyi parlatan pası kiri çıkartan kolanın insan vicuduna etkisini siz düşünün resmen asitli deterjan etksi var

YORUM YAZ