Kol estetiği hakkında merak edilenler

Derisinde bolca çatlaması ve ileri derecede sarkması olan kişiler estetiği tercih edebilir.

Herkesin cildinin kalınlığı, esnekliği, yaşlanma derecesi birbiriyle aynı değildir. Bu nedenden dolayı bazı kadınların ciltlerinde sarkma, bollaşma, yağlanma, çatlaklar daha fazla ve yaygın olurken, bazılarında bu etkiler daha az ortaya çıkabilir. Derisinde bolca çatlaması ve ileri derecede sarkması olan kişiler estetiği tercih edebilir.

Brachioplasti ile kol germe

Kollarda görülen sarkmalar için çatlamış derinin çıkarılması işlemine dayanan bir estetik yöntemi olan brachioplasti kullanılabilir. Bu yöntemle kişiye bir çeşit kol germe işlemi yapılır. Artmış olan yağ dokusu azaltılarak, kolun iç kısmında ve koltuk altında devam eden bir iz ile derinin gevşek bölümü toparlanabilir.

Ameliyat sonrası yaşam

Ameliyat sonrası hastaya kol korsesi verilir ve hasta 4-6 hafta takip edilir. İz belirginliğini azaltıcı çeşitli medikal yöntemler de hastaya bu dönemde önerilir. Hastanın kol hareketlerinde 2-3 haftalık kısıtlamalar olabilir. Genel anestezinin tercih edildiği bu ameliyatlar sonrasında genellikle birkaç gün hafif ağrı kesicilerle geçen çok az ağrı olabilir. Genellikle ağrısız işlemlerdir. Bu operasyonlar diğer ameliyatlarla birlikte yapıldığı gibi tek başına da uygulanabilir.

Yorumlar

YORUM YAZ