Kızlar evde tırnaklarımızı güçlendirelim

Tırnaklarınız çok çabuk kırılıyor yada soyuluyor mu. Bir çok nedenden kaynaklı olabilir korkmayın ama çözümü zahmetli gibi gözükse de aslında çok basit.

Abone Ol 

Sürekli oje kullanıyorsanız, jel tırnak taktırdınız ve doğru bir şekilde çıkartılmadıysa, malum soğuk bir kış geçirdik ve soğuk havalarda tırnağınızın sağlığını etkileyen faktörlerden sadece bir kaçı. Bu gibi durumlarda tırnaklarınızı onarmanız gerekecek ve evde çok basit bir şekilde uygulayacağınız tırnak güçlendiricisi var. Üstelik mutfağınızdaki malzemeleri kullanarak yapacağız.

  • 2 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 yemek kaşığı limon suyu
  • 1 çay kaşığı ince kıyılmış sarımsak (isteğe bağlı)

Evde yapabileceğiniz tırnak güçlendirici kür

Malzemeleri bir kâsede karıştırın. Tırnaklarınızı karışıma batırın ve 10 dakika bekletin. Zeytinyağı, nemlendirici ve güçlendirici özellikleriyle tırnaklarınızı derinlemesine besler ve bakım sağlar. Limon ise dezenfekte edici özellikleriyle tırnaklarınızın temizlenmesine ve güçlenmesine yarar. İnce kıyılmış sarımsak kullanarak bir macun haline getirdiğiniz karışım ise tırnak uzamasını ve güçlenmesini sağlayan yoğun bir bakım sağlar. Bu karışımı haftada 2-3 kere rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Buna ek olarak günlük tırnak bakımınızda Hint yağı kullanarak tırnaklarınızın daha da güçlenmesini sağlayabilirsiniz. Tırnaklarınıza uyguladığınız güçlendirici bakımla birlikte tırnak etlerinizi de yumuşatmak için günlük olarak bakım yağı uygulamayı unutmayın. Böylece yumuşacık ve beslenmiş ellere kavuşacaksınız.

Evde yapabileceğiniz tırnak güçlendirici kür

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu