Kıyafetlerinizin ütüsünün bozulmaması için bu yöntemleri es geçmeyin!

Ütü yapmak elbette çoğumuzun korkulu rüyası! Hem ütü yapıp hem de dakikalar içinde bozulmuş bir kıyafetle karşılaşmak can sıkıcı bir durum olabilir. Bu sebeple sizlere ütü yaparken dikkat etmeniz gereken kilit noktaları açıklıyoruz!

Abone Ol 

1)Buharı daha uzun tutun

Uzun süre aynı noktada kalmak kıyafetlerinize zarar verir fakat geniş alanda sürekli buhar üfleyerek ütüleme yapmak hem kumaş yapısını yumuşatacak hemde daha uzun süre boyunca kırışmaları engelleyecektir.

İpucu: Uzun süreli ütüleme esnasında kıyafetler ister istemez hasar görebilir bu sebeple mutlaka ince bir bez veya tülbenti kıyafetinizin üstüne koyarak ince bir duvar örebilirsiniz. Böylelikle kıyafetlerinizde ütü sarılığı veya yanma gibi durumlar oluşmaz.

Pratik ütü yapmanın püf noktaları - Güncel yaşam haberleri – Sözcü

2) Su spreyi bulundurun

Ütünüze ait su haznesinden püskürtülen su bazı durumlarda yeterli gelmeyebilir. Yanınızda ütü yaparken ek olarak bir su spreyi bulundurmak ütü yaparken kriz anlarınızda direkt kullanabilirsiniz.

Ayrıca ütü yaparken yanlış yöne doğru ütüleme, çizgi izini yamuk yapma durumunda direkt su spreyi kullanarak eski haline çevirebilirsiniz.

Pantolon Nasıl Ütülenir ? Pantolon Ütüleme Teknikleri - Kadınların Yeri

3) Uygun askılar kullanın

Ütü işleminiz bittikten sonra gelişigüzel bir şekilde askılığa asmak bütün emeklerinizin boşa gittiğinin habercisidir!

Mutlaka her kıyafete özel askılardan temin edin. Örneğin vatkalı kıyafetleriniz için daha kalın askılar, pantolonlarımız için mandallı askılar, gömlekleriniz için ise ahşap askılar tercih etmeye özen gösterin.

İpucu: Metal askı kullanmamanızı öneriyoruz! Neden mi? Çünkü ütülenen kıyafette az da olsa buhardan kaynaklı nem bulunur. Nemli kıyafeti demir veya metal askılığa asma sonucu, asklık zamanla paslanır. Bu durumda da paslanan askılıktaki kötü pas renkleri kıyafetinize bulaşır. Bu sebeple askı alırken mutlaka metal olmadığına dikkat edin!

Punch-ücretsiz Palto Askılık Portmanto Yatak Odası Depolama Basit Geri  Çekilebilir Giysi Rafı Gerilim Dolap Dolap Çubukları - Buy Teleskopik  Gardırop Organizatör Yüksekliği Ayarlanabilir Giysi Çubuk,Sıcak Satış Dolap  Taşınabilir Asmak Teleskopik ...

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu