Kıskançlık sevgiyle karıştırılmamalı

Seven kıskanır algısının yanlış olduğunu belirten Selin Özkök Karacehennem, "Kıskançlık bir hastalıktır, sevgiyle karıştırılmamalı" dedi.

Erkek arkadaşınız ya da eşiniz sizi kıskanıyor mu? Peki kıskançlık konusunda siz ne düşünüyorsunuz?

Editörümüz Buse Demirkır psikolojik danışmanlık, yaşam koçluğu ve evlilik terapistliği yapan Selin Özkök Karacehennem'le kıskançlığa ve nasıl kavga edilmesine dair bir röportaj gerçekleştirdi.

Kıskançlıkla ilgili önemli bilgiler veren Karacehennem "Evliliğin en önemli kurallarından biri de her konuda orta yolu bulmaktır. Orta yolu bulacaksınız. Ne senin hakkın yenilecek, ne öbür tarafın" diyerek mutlu evliliğe dair küçük bir sır da verdi.

Selin Özkök Karacehennem ile gerçekleştirdiğimiz röportajımız İZLE:

Ayrıca kavga etmeyi bir sanata benzeten evlilik terapisti Karacehennem, kavga ederken nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı.

Kavga etmemek için kendimizi nasıl tutabiliriz

"Kişi, nerede duracağını iyi bilmelidir. Kızgınlık anında söylenenler unutulmaz. Hadisenin neden olduğu unutulur ama söylenenler akılda alır" diyen Karacehennem, tartışma anında ne yapılması gerektiğini anlattı.

Tartışma başladığında en yakın bir odaya gidip sakinleşmeyi beklemek gerektiğini belirten Karacehennem, "Sinirleriniz yatıştıktan sonra konuşmaya başlayın ve konuşurken mutlaka ona dokunun, temas kurun" dedi.

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

AYÇA 02-03-2016 09:41:18

HER ŞEYİN BİR DOZU VARDIR A Ü KISKANMAK DOZUNDA İSE TABİ Kİ GÜZELDİR TÜRK ERKEĞİ DE KADINI DA KISKANÇTIR AMA BUNU ABARTIP HASTALIK DERECESİNE GETİRENDE YİNE BİZİZ . EŞİNİ EVİNE MUTLU BİR YUVAYA MI GETİRİYORSUN HAPİSHANEYE Mİ BUNU İYİ AYIRT ETMEK GEREKİR. BİRAZ HABER DİNLERSEN ŞUAN Kİ TOPLUMUN KISKANÇLIĞI HANGİ HAT SAF AYA ÇIKARDIĞINI GÖRMÜŞ OLURSUN. EGE BERGAMA HAK VERİYORUM SANA İŞİN BİDE DİNİ YÖNÜNÜ DÜŞÜNMEK GEREKİR DİNİMİZDE BİLE KISKANÇLIĞIN Bİ DOZU VAR

Maho 19-02-2016 14:40:03

Bu toplum ağır hasta.....Başka söze gerek yok.

19-02-2016 08:13:57

Yüce Allah kıskanmayı insanların fıtratına yerleştirmişken bu nasıl olurda hastalık olarak adlandırılır anlamıyorum. bu söylem bence çok yanlış. kıskançlık bir çok kötülükten çiftlerin korumasıdır. buda edebe davet eder. eğer Allah kıskançlığı ruhumuza vermiş olmasaydı şuan herkes birbirinin kucağındaydı. sizin dediğiniz olay kuranın olmadığı ülkeler için. ahlaksızlık hat safhada. yurt dışında bay bayan arkadaşlar karşılaştıklarında öpüşüyorlar üstelik eşleride buna müsade ediyor. insanların bilinç altına yerleştirmek istediğiniz buysa malesef hocam bu ülkede sizin dediğiniz geçerli değil...

Ege Bergama 10-06-2014 14:09:16

Beyler Trolluyorsunuz.. olay sundan ibaret. Erkekler bizim memlekette ne yazikki kadina ustunluk kurmaya calisiyor. Kiskanma acisindan yaptigi tek sey su.. onla konusma bunla konusma.. su fotonu facebooka koyma vs.. yani adam karisinin hayatina karar veriyor. Biz adamlar erkek olarak herseyi yapiyoruz ama.. Hem kiskaniyoruz hemde baska bayanlara bakiyoruz.. Eee? Nesi bunun hastalik degil.. hastalik ne biliyormusunuz? Kadinlari bile kapitalist bir sekilde resmen mal yerine koyuyoruz. Buda benim KARIM.. sanki araba markasi. Hayat arkadasim. Yada esim desek ne olur ? Iste bu yuzden feminism ortaya cikiyor.. Sonra kizlar asi davraniyor. Baba sozu dinlemiyor. Iste ilk basta bu kadar zorlamasak bayanlari belki.. gercekten kiskanmayiz.. Belki Bir gun sadece birine karsiliksiz guvenmeyi ogreniriz kiskanmak yerine..

çok konuşmuşsun boş konuşmuşsun... 10-06-2014 02:23:54

sadece domuz eşini kıskanmazmış... başka söze gerek yok

savas 09-06-2014 21:36:26

Kiskanmayan insan hasta deil domuzdur cunku domuzlr kiskanmaz neden insanlari yaniltiyorsunuz...

doğuhan 09-06-2014 18:24:35

bence yanlış bir söylem hanımefendinin söylediği niye diceksiniz insan sevmediğini sahiplenmediğini kıskanamaz sevgi değil hastalık diyor ki o zaman sevgi bir hastalık her insan kıskanacak yada her insan kıskanmıcak diye bişey yok kişilik meselesi bu durum bu söyleme göre türkiyenin büyük çoğunluğu hastamı yani ?

YORUM YAZ