Kışın demir eksikliğini tuz ile destekleyin

Tuz, doğru beslenme ile sağlığına destek olmak isteyenleri, demir minerali ile zenginleştirilmiş sofra tuzu ile buluşturuyor.

Demir takviyeli sofra tuzu, doğal koruyucu görevi yaparken, kış aylarında bağışıklık sistemini de güçlendiriyor. 50 yılı aşkın süredir, değişmeyen kalitesi ve lezzeti ile sofraların vazgeçilmezi Billur Tuz, demir minerali ile zenginleştirilmiş tuzuyla sofralarımıza hem tat hem de sağlık katmaya devam ediyor. Ege Denizi'nden elden edilen doğal tuzların üreticisi Billur Tuz'un iyotlu, iyotsuz, sodyumu azaltılmış ve demir takviyeli sofra tuzları, doğru beslenme ile sağlığını korumak isteyenlerin yanında.

Hastalıklara karşı doğal koruma

Vücut direncinin düştüğü kış aylarında, vitamin ve mineral eksikliği olan kişiler hastalıklara karşı savunmasız olurlar. Özellikle kış aylarında doğal koruyucu olan demir mineralinin vücut içerisinde depolanması gerekir. Türkiye, demir eksikliği ve buna bağlı hastalıkların en fazla görüldüğü ülkeler arasında yer alıyor. Demir eksikliği yaşayan kişiler daha kolay hasta olurken, yoğun halsizlik ve üşüme hissedebilir. Eksik olan demir mineralinin yerine konması için mutlaka günlük beslenme programında demir minerali içeren gıdalara yer verilmeli. Bu sayede yeterli miktarda demir almak ve demir eksikliğine bağlı oluşan hastalıklardan korunmak mümkün olabiliyor.

Yorumlar

YORUM YAZ