Kış bahçesi dekorasyonu için öneriler

Dört mevsim tadını çıkarabileceğiniz kış bahçeleriyle evinizde keyifli bir yaşam alanı oluşturabilirsiniz.

Hava sıcaklıkları azalıp, yerini soğuk ve puslu bir atmosfere bırakırken, yazın o renkli orman gülleri, mor ve güzel kokulu lavantalar, kocaman çiçek açmış papatyalar artık yok. Ama bu elbette ki, sonbahar ve kış mevsimini bahçenizden uzak geçireceğiniz anlamına gelmiyor. Çünkü artık bahçe tutkunlarının dört mevsim tadını çıkarabileceği kış bahçeleri var. Alüminyum, pvc ya da ahşap profillerle hazırlanan kış bahçeleri, soğuk havalarda cennetten bir köşe. Kışın soğuk günlerinde keyifli bir sığınak olacak bu mekan, yazın da bahçenizin devamı hissi yaratacaktır.

Döşemenizi belirleyin

Bahçenizdeki yer döşemesini kullanacağınız alana göre belirleyin. Seramik, mermer veya parke seçebilirsiniz, tercih size kalmış. Ancak parke kullanarak daha sıcak bir hava yakalayabilirsiniz.

Erika çiçekleri ile süsleyin

Çiçeklerinizi kuru yapraklarla renklendirebilir ve buketlerinize sıcak bir hava katabilirsiniz. Erika diye bilinen bu harika çiçek kış ayları için ideal olacaktır. Uzun süre kokulu kalan bu çiçekler kışın evinize renk katacaktır.

Çiçeğinizi daha da dekoratif kullanmak için eski, porselen çorba kaselerini kullanabilirsiniz. Kuru dallar ve çiçeklerle de evinize şık bir buket hazırlayabilirsiniz. Kışın sıcak renkleri ile evinize renk katabilirsiniz. Çiçeklerinizi mumlarla tamamlayabilir ve romantik köşeler hazırlayabilirsiniz.

Pastel tonlar tercih edin

Mobilyaları ise dekorasyonunuzun tarzına uygun seçmenizde yarar var. Özellikle evinizin iç kısmındaki bir alanı; bahçeye bakan salonu veya oturma odanızı kış bahçesine çevirecekseniz, mobilyalar uyum içinde olmalı, bir bütünlük yakalanmalıdır.

Pastel tonlarda renkler kullanarak evinizin balkonu için hoş bir kış dekorasyonu hazırlayabilirsiniz. Evinizin rahatlığını ve konforunu kış balkonunuza taşıyarak kaşın keyfini balkonunuzda çıkarabilirsiniz.

Abajurlar, çiçekler, kandil ve mumlarla balkonunuzun dekorasyonuna sıcaklık katabilir ve kışın soğuk günlerini burada sıcak sohbetler yaparak geçirebilirsiniz.

Yorumlar

YORUM YAZ
Doğrulama kodunu yandaki kutuya giriniz :