Kırmızıdan gelen güzellik!

Cilt güzelliği ve sağlığı için kırmızı meyvelerin bir numaralı antioksidan kaynağı olduğunu biliyor muydunuz? İşte haberin detayları...

Abone Ol 

Bakım ürünleri yerine kırmızı meyveleri tercih edin

Cildimizin güzel ve sağlıklı olması için pek çok vitamin ve minerale ihtiyacı vardır. Her ne kadar bu ihtiyaçları cilt bakımına yarayan kozmetik ürünlerle gidermeye çalışsak da hiçbir ürün doğal kaynakların yerini tutamaz. Kozmetik ürünler içerdiği kimyasallar sebebiyle cildimizi korur gibi gözükürken aslında zarar vermektedir. Cildinizi sağlıklı bir şekilde güzelleştirmek istiyorsanız kırmızı meyveler tüketmeniz büyük fayda sağlayacak.

Kırmızı üzüm

Üzüm E ve K vitaminlerini içerir. E vitamini cilt tonunu aydınlatıp, cilt bariyerini güçlendirmeye yardımcı olur. K vitamini ise göz çevresindeki koyu halkaları yok eder. Ayrıca üzüm akne tedavisinde de kullanılan bir kaynaktır.

1 ADET RED GLOBE ÜZÜM FİDANI TÜPLÜDÜR Fiyatları ve Özellikleri

Yaban mersini

Yaban mersini içerdiği antioksidan sayesinde cilt hücrelerini korur. İçerdiği A vitamini sayesinde cildin yaşlanmasını yavaşlatır. B vitamini sayesinde ise cilde canlı ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

Yaban Mersininin Faydaları Nelerdir? | CildimveBen

Karadut

Karadut cildinizdeki akneleri temizler. Aynı zaman da gözeneklerinizin açılıp toksinlerden arınmanıza yardımcı olur. Cilt hasarlarını onarır ve canlı bir görünüm kazandırır.

Karadutun Faydaları Nelerdir?

Kızılcık

Kızılcık, cilt yağlarından kurtulmak için bire bir. Cilde tazelik katan C vitamini açısından oldukça zengin bir meyve. Kışın tüketilmesi taktirinde cildi zorlu hava koşullarının zararlı etkilerinden korur.

Kızılcık Hakkında Her Şey | Bağışıklık

Çilek

Yazın en sevilen meyvesi çilek; gözenekleri sıkılaştırır, cilt tonunu dengeler, folik asit özelliğiyle hücre yenilenmesini arttırırken cildi ölü derilerden de arındırır.

Çilek yağının faydaları cildin kalitesini iyileştiriyor! | Elmaelma

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu