Kırmızı ruj nasıl sürülür

Makyör Uğur Erdem Yıldız, kırmızı ruj sürmenin inceliklerini anlattı.

"Sizce hem dudakta hem kıyafette en çarpıcı renk nedir" diye sorsak cevabınız kırmızı olacak değil mi? Gece aktivitelerin vazgeçilmezi, gözbebeği, canımız kırmızı ruj.

Doğru sürüldüğünde harikalar yaratılabileceğini, biz kadınlar olarak çok iyi biliyoruz. Ancak uygulamasının da bir o kadar zahmetli olduğunu da biliyoruz.

Sürerken en ufak hatayı bile belli ediyor. Bir tarafını düzelteyim derken diğer taraf darma duman...

Dikkat! Kırmızı

Makyör Uğur Erdem Yıldız, imdadımıza yetişerek, kırmızı ruj sürmenin inceliklerini anlatarak önemli bilgiler verdi:

Geçmişe baktığımızda kirmizi renginin kadinlarda kötü lanse edildiğini biliyoruz ama bu düşünce ne zaman ki kadin karakteri güçlenmeye başladı bundan sonra artık şıklığa ve zerafete bıraktı kendini. Bugün size kırmızı ruj sürmenin tekniklerini anlatacagim ve siz kadinlar rahatlikla kırmızı ruju dudağınıza sürebilecek ve kendinize güven dolu bir şekilde istediğiniz yere gidebileceksiniz.

Sade makyaj

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum eğer kırmızı bir ruj sürecekseniz yüzünüz olabildiğince sade görünmeli. Yaptığınız göz ve allık uygulamaları hafif olmalı ki yüzünüzde renk cümbüşü bir görüntü olmasın. Yani belki hafif tonlarda bir göz farı ve bir eyeliner, yanaklarda da hafif bir kızarıklık, kırmızı ruj ile daha asil ve sade bir görünüm verecektir.

Dudaklarınızı büyütün

Kırmızı ruj uygulamadan önce eğer dudağınızı daha büyük göstermek istiyorsanız fırçanıza biraz fondöten alın dudakları komple kapatın. Şimdi rujunuzla aynı renk ya da yakın bir kırmızı dudak kalemiyle hatlarınızı belli edin ve yaptığınız hatların içini de kaleminizle doldurun rujun altındaki kalem uygulaması kalıcılığı da artırıcaktır.Ayrıca kalem uygulaması hatlar için önemli çünkü kırmızı dudak net olmalı.

Seçtiğiniz kırmızı ruju bir fırça yardımıyla dudak kaleminin üzerine sürün ve tam rengi dudaklara uygulayın eğer ruju sürerken taşırdıysanız bir göz altı kapatıcı ya da fondöteninizi biraz alıp ince bir fırça yardımıyla dudak çevrenizde taşan kırmızı rengi düzenleyin. Bu şekilde rujunuz netleşecektir.

Makyör Uğur Erdem Yıldız ve www.kadinvekadin.net ekibi olarak; kırmızı rujun nasıl sürülmesi gerektiği ile ilgili bir video da çektik! Umarım beğenirsiniz!

Kırmızı ruj nasıl sürülür - İZLE:

Kadinvekadin.net özel içeriğidir.

Yorumlar

YORUM YAZ