Kırışıklık karşıtı 3 vitamin

Abone Ol 

Kim ömür boyu ipeksi pürüzsüzlükte ve sıkı bir cilde sahip olmak istemez ki? Ancak yaş, UV radyasyonu gibi çevresel etkiler ve sigara içmek gibi sağlıksız alışkanlıklar cilt yaşlanmasını ve buna bağlı olarak kırışıklık oluşumunu tetikler.

Kremler ve serumlar gibi yaşlanma karşıtı ürün satışları rekorlar kırıyor. Bunlar eczanelerde ve kozmetik mağazalarında bolca bulunabilir ve kusursuz ve pürüzsüz bir cilt vaat eder. Ancak tonlarca para harcamadan önce, besin açısından zengin bir diyete odaklanmanız gerekir. Çünkü istenmeyen kırışıklıklar bir vitamin eksikliğinin sonucu olabilir .

Eğer cildinizin olması gerekenden fazla kırışmaya başladığını düşünüyorsanız bu vitaminlerin eksikliğini yaşıyor olabilirsiniz.

B2 vitamini
Göz çevrenizde birkaç kaz ayağı mı var? Kırışıklıklar B2 vitamini eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir. B2 eksikliğiniz varsa, gözlerinizin etrafındaki ince ve hassas cilt elastikiyetini kaybeder ve kırışır. Vücudumuz vitamini uzun süre depolayamadığı için düzenli olarak vitamin takviyeleri ile bünyenizi desteklemelisiniz. B vitamini içeren sağlıklı gıdalar arasında arasında süt ve süt ürünleri, tam tahıllar, et ve balık bulunur.

Kaz ayağı botoks uygulaması

A vitamini
A vitamini-retinol eksikliğiniz de olabilir . Bu, yaşlanma karşıtı sihirli bir mucize olarak kabul edilen vitaminin etkili bir şeklidir. Çünkü A vitamini hücre oluşumunu teşvik eder, yenilenmeyi destekler ve cildimizin elastikiyetini güçlendirir. A vitamini de antioksidan etkiye sahiptir. Bu, bizi serbest radikallerden koruduğu ve erken cilt yaşlanmasını önlediği anlamına gelir. Bu süper vitamin et, yumurta ve balık gibi hayvansal gıdalarda bulunur.

B12 vitamini eksikliği günlük hayatı zorlaştırıyor

E vitamini
Kırışık cilt genellikle nem eksikliğinin bir sonucudur. E vitamini eksikliğiniz varsa , ciltteki nem bağlanamaz ve cilt çökük ve solgun görünür. Ancak sadece bu değil – hücre onarımı da sınırlıdır. E vitamini buğday tohumu veya kolza yağı gibi bitkisel yağlarda, fındık ve tohumlarda bulunabilir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu